Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Sportowe zmagania przedszkolaków

Piątek, 7 czerwca 2013, 7:30
Autor: red.
Pszenno: Sportowe zmagania przedszkolaków
Fot. użyczone
Nawet deszczowa pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom VII Gminnej Olimpiady Sportowej dzieci w wieku przedszkolnym. W tegorocznej edycji udział wzięło 6 drużyn. Zwycięski puchar powędrował do gospodarzy olimpiady – przedszkolaków z Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie.

- W myśl powiedzenia „Czym skorupka za młodu nasiąknie...” sportowe olimpiady przedszkolaków przyczyniają się do jak największego rozwijania sprawności ruchowej u dzieci już od najmłodszych Ich radość, sportowa postawa i duch walki mobilizuje nas każdego roku do organizowania gminnych olimpiad z udziałem przedszkolaków z przedszkoli naszej gminy. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja po raz kolejny zaszczepiła w najmłodszych mieszkańcach gminy Świdnica sportowe pasje i chęć zdrowego trybu życia – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Olimpiada rozpoczęła się od przywitania gości i rozegrania 5 konkurencji. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych, tj. slalom z piłką, skok w dal, rzut piłką, sztafeta, rzut dyskiem. Jednak dopiero dogrywka pomiędzy przedszkolakami z Pszenna i z Bystrzycy Górnej pozwoliła ostatecznie wyłonić zwycięską drużynę.

W klasyfikacji generalnej:
I miejsce zdobyło Przedszkole „Bajkowa Dolinka” w Pszennie
II miejsce zdobył oddział przedszkolny Bystrzycy Górnej
III miejsce zdobyło Przedszkole w Witoszowie Dolnym
IV miejsce zdobył oddział przedszkolny w Grodziszczu
V miejsce zdobył oddział przedszkolny w Mokrzeszowie
VI miejsce zdobył oddział przedszkolny w Lutomi Dolnej

- Olimpiada Sportowa Przedszkolaków jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu naszego przedszkola, zapisana jest w kalendarzu imprez i uroczystości organu prowadzącego. Uczestniczą w niej wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy Świdnica. Nasza placówka stała się tym samym prekursorem rozwoju kultury fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Każdego roku dzieci świetnie się bawią, przynosi im to wiele satysfakcji, radości i nam nauczycielom również, widząc jak one się angażują w te zawody, wyzwalając swoje czasem ukryte emocje – mówi E. Wasilenia, dyrektor przedszkola.

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy, medale olimpijskie oraz nagrody rzeczowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group