Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1324
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spory zapas narkotyków

Wtorek, 29 listopada 2022, 7:56
Aktualizacja: 9:57
Autor: red
Świdnica: Spory zapas narkotyków
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali 29–letniego kierującego u którego przeprowadzone badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających, ponadto mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie ich zapas.

28 listopada kilka minut po północy funkcjonariusze patrolujący rejon miasta Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Peugeot. Styl jazdy kierowcy mógł wskazywać, iż może kierować w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu, okazało się że mężczyzna siedzący za kierownicą jest trzeźwy. 29-latka podano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Dalsze czynności z mężczyzną wykazały, że jazda pod wpływem substancji psychotropowych to nie jedyne za co 29-latek usłyszy zarzuty. Przy mężczyźnie ujawniono porcję suszu koloru brunatno-zielonego. Przeprowadzone badanie na testerze narkotykowym wykazało, że jest to marihuana.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy! Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W świetle obowiązujących przepisów, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group