Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Spotkanie aktywnych kobiet

Niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:04
Autor: red
Gmina Świdnica: Spotkanie aktywnych kobiet
Fot. Gmina Świdnica
W małych, czy też dużych wsiach też można sięgnąć po unijne dotacje, pisać projekty i zmieniać otoczenie. Nawet robiąc serwetki czy świąteczne ozdoby można rozkręcić własną działalność.

Aktywne i ciekawe świata kobiety z gminy Świdnica po raz drugi zawitały do Grodziszcza, aby wspólnie dzielić się pomysłami i sprawdzonymi rozwiązaniami na sukces. Do tego pokazały, że mają duży dystans do siebie bowiem tematem przewodnim drugiego spotkania były stroje z lat 40. i 50.

Pierwsze spotkanie Aktywnych Kobiet Gminy Świdnica odbyło się na świetlicy w Grodziszczu ponad rok temu i zgromadziło blisko 130 prężnie działających pań. Nie inaczej było i w tym roku. Druga edycja okazała się dużym sukcesem. Przede wszystkim dopisała frekwencja.

Główna ideą pierwszego spotkania było stworzenie miejsca, gdzie będzie dochodziło do wymiany doświadczeń między kobietami, prowadzącymi m.in. stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, kluby seniora, a przede wszystkim działającymi społecznie. To się udało i zaprocentowało kolejnym spotkaniem w tym roku.

W gminie Świdnica panie prężnie działają w kołach gospodyń, stowarzyszeniach, klubach seniora, zespołach śpiewaczych i folklorystycznych, radach sołeckich, parafialnych, radzie gminy. To właśnie kobiety są liderkami lokalnych społeczności. Zabiegają o utrzymanie dorobku kulturowego, powołując kolejne grupy, czy tworząc stowarzyszenia. Ich przesłaniem jest pokazanie, że wspólną pracą można zrobić więcej. Dzielą się wiedzą i umiejętnościami z nowymi koleżankami, zarażając je pasją do działania. Dbają o to by nasze wsie były nowoczesne i przyjazne, by żyło się w nich dobrze.

Organizatorem drugiego spotkania Aktywnych Kobiet Gminy Świdnica był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group