Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spotkanie autorskie z Barbarą Borkowy

Niedziela, 25 września 2016, 15:34
Autor: red
Świdnica: Spotkanie autorskie z Barbarą Borkowy
Fot. UM Świdnica
Zapraszamy na spotkanie z Barbarą Borkowy, autorką pierwszej w historii wspólnej biografii legendarnej księżnej Daisy von Pless i jej siostry Shelagh Westminster – „Siostry”.

Barbara Borkowy – pisarka, historyk sztuki oraz krakowianka zamieszkała od 30 lat w Londynie, to jedna z największych badaczek życia księżnej Daisy von Pless. Jest autorką tłumaczenia listów Daisy oraz drugiej części jej pamiętników pt. „Lepiej przemilczeć”.

Książka „Siostry” to fascynująca lektura pokazująca czytelnikom wspólne życie Daisy i Shelagh - ich relacje, a także tajemnice. Tytułowe siostry mimo, iż były bardzo blisko związane ze sobą, to jednak wybrały zupełnie odmienne drogi życiowe. Daisy zdecydowała się na życie u boku niemieckiego arystokraty i przemysłowca na odległym Śląsku, natomiast Shelagh pozostała w Anglii, gdzie żyła aż do śmierci, do 1970 roku. Obie siostry były postaciami fascynującymi, kobietami swojej epoki, a także osobowościami, które nie bały się przeciwstawiać panującym zasadom, choć bardzo często musiały za to płacić ogromną cenę. Niesamowitym atutem tej książki są także liczne ilustracje, w tym przede wszystkim niepublikowane dotąd zdjęcia księżnej Daisy.

Organizatorem wydarzenia, które odbywa się pod patronatem Prezydent Świdnicy Beaty Moskal - Słaniewskiej jest Miejska Biblioteka Publiczna i Referat Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Spotkanie z Barbarą Borkowy poprowadzi prezes zarządu Fundacji i Księżnej Daisy von Pless – Mateusz Mykytyszyn.

Wstęp wolny, piątek, 30 września, godz. 18.00. Miejsce: MBP, Sala Cysterska, ul. Franciszkańska 18 w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group