Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą

Czwartek, 21 czerwca 2018, 15:22
Autor: red
Żarów: Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą
Fot. UM Żarów
W ramach największej dolnośląskiej imprezy czytelniczej dla dzieci i młodzieży pn. "Z książką na walizkach. Spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami" na spotkanie z czytelnikami do Żarowa przyjechał Paweł Wakula, pisarz książek dla dzieci. Tegoroczna 15. edycja odbywała się pod hasłem "Polska na szóstkę!" i odwoływała się do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Paweł Wakuła jest autorem książek dla dzieci, a także ilustratorem i rysownikiem prasowym, absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej. Początkowo związany był z "Przeglądem Sportowym" i "Wędkarzem Polskim", a następnie z tygodnikiem "Angora". Za książkę "Co w trawie piszczy" otrzymał wyróżnienie w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.
- Podczas spotkania w Żarowie autor w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej twórczości, o bohaterach książek. Rozmowę wzbogacał rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki, wzbudzając ogólny entuzjazm. Chętnie odpowiadał na pytania. Pisarz przybliżył dzieciom polskie postaci baśniowe, które są obecnie mało znane np. dziwożony, płanetniki, żabony, bagienniki, latawice, chochliki, leśne licha i inne postaci rodem z zapomnianych polskich klechd i legend. W bardzo interesujący sposób opowiadał o książkach, w których podejmuje zagadnienia historyczne związane z dziejami Polski, np. "Piastowskie Orły - 10 opowiadań z czasów Piastów" oraz "Od morza do morza - 10 opowiadań z czasów Jagiellonów". W książce "Jagiełło pod prysznicem, czyli poczet władców polskich"", w humorystyczny sposób przedstawił władców Polski i najważniejsze dzieje naszego kraju - mówi Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Po spotkaniu można było zakupić książki autora u przedstawiciela Wydawnictwa "Literatura". Następnie ustawiła się długa kolejka po autograf wzbogacony rysunkiem pisarza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group