Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 670
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Spotkanie młodzieży

Wtorek, 18 czerwca 2024, 9:24
Aktualizacja: 9:25
Autor: red
powiat świdnicki: Spotkanie młodzieży
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Spotkanie młodzieży powiatów Świdnickiego i Bergstraße.

W dniach 10-14.06.2024 został zrealizowany polsko-niemiecki projekt wymiany młodzieży pn. „Moja Europa. Różne osobowości, wspólne wartości.” Gospodarzem projektu była Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, partnerami: powiaty partnerskie Świdnicki oraz Bergstraße. Współpraca partnerska między powiatami została zawarta w 2001 roku.

W spotkaniu wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy wraz z opiekunami Anną Bystrzycką oraz Jolantą Wiktorko. Grupie z Polski partnerowała młodzież z Gimnazjum Litewskiego i Lessing-Gimnazjum w Lampertheim oraz Starkenburg- Gimnazjum w Heppenheim wraz z opiekunami Colinem Flavingiem oraz Christianem Borgenheimerem.

W ramach programu zrealizowano warsztaty poświęcone historii relacji polsko-niemieckich. Wstępem do wspólnych zajęć warsztatowych było zwiedzanie fundacji oraz wystawy plenerowej „Odwaga i pojednanie”. W nawiązaniu do myśli przewodniej- „Moja Europa”, młodzież mogła zmierzyć się z tematyką europejską podczas warsztatów tematycznych poświęconych wartościom obywatelskim oraz zastanowić się nad wizją Europy w przyszłości. Każdy dzień projektowy rozpoczynały zajęcia integracyjne, natomiast kończyło podsumowanie skłaniające do własnych przemyśleń oraz refleksji. Uzupełnieniem programu był wspólny wyjazd do Wrocławia, połączony z zwiedzaniem miasta oraz wizytą w Muzeum Iluzji, jak również wizyta w Kościele Pokoju w Świdnicy. Projekt zakończył wspólny wieczór pożegnalny przy ognisku, jak również podsumowanie w postaci ewaluacji spotkania.

Zajęcia warsztatowe w ramach projektu prowadził p. Ioan Bengel z Fundacji Krzyżowa.

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group