Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1501
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Spotkanie noworoczne

Niedziela, 1 stycznia 2023, 17:38
Autor: red
Dobromierz: Spotkanie noworoczne
Fot. UG Dobromierz
29 grudnia w Dobromierzu odbyło się Spotkanie Noworoczne, stanowiące ważne wydarzenie w samorządowym kalendarzu. Uroczystość była nie tylko okazją do podsumowania dokonań, które miały miejsce na przestrzeni mijającego roku, ale i dobrym momentem do złożenia życzeń świąteczno – noworocznych.

Swoją obecnością zaszczycili nas: senator RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, posłanki na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka i Monika Wielichowska, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, radny Powiatu Świdnickiego i prezes LGD Szlakiem Granitu Krystian Ulbin, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie Daria Kurek, komendant Powiatowy Policji w Świdnicy mł. insp. Andrzej Dobies, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy bryg. Dariusz Budkiewicz, kierownik Posterunku Policji w Dobromierzu asp. szt. Marcin Winiarski z pracownikami, komendant gminny OSP Wojciech Tarka, przewodniczący Rady Gminy Dobromierz Piotr Rusek, radni, sołtysi, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Gminą Dobromierz.

Wójt Jerzy Ulbin podsumował najważniejsze zadania realizowane w 2022 roku, w tym m.in. przebudowę ulicy Cmentarnej w Dobromierzu z dofinansowaniem z Polskiego Ładu, budowę przyłączy kanalizacyjnych w Roztoce i Jugowej, budowę wodociągu w Pietrzykowie, budowę chodników w Roztoce, Dzierzkowie i Siodłkowicach, wykonanie oświetlenia w Gniewkowie, doposażenie i poprawę standardu stołówek szkolnych w Dobromierzu i Roztoce, rozbudowę placów zabaw, czy dofinansowanie do wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła dla mieszkańców gminy w ramach projektu unijnego ze środków ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Za kilka tygodni ruszamy z realizacją kolejnej inwestycji związanej z budową kanalizacji i sieci wodociągowej do dobromierskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rozbudowane zostaną też odcinki kanalizacji w Gniewkowie, Borowie, Roztoce i Jugowej. W Jaskulinie zostanie wybudowana droga wraz z poboczami, sieć kanalizacyjna i zbiornik retencyjny. Termomodernizacją zostanie objęty budynek Szkoły Podstawowej w Roztoce. Trwają też prace projektowe związane z rozbudową szkoły w Gniewkowie. W przyszłym roku Powiat Świdnicki rozpocznie przebudowę drogi w Borowie, co poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz wpłynie na poprawę ogólnych standardów techniczno – funkcjonalnych układu drogowego.
Wójt podziękował za współpracę i pomoc w realizacji ważnych dla gminnej społeczności zadań oraz złożył życzenia noworoczne.

Na Spotkanie Noworoczne zostali zaproszeni również jubilaci wraz z najbliższymi, którzy świętowali w 2022 roku 50 – lecie małżeństwa: państwo Teresa i Edward Czochara z Kłaczyny, państwo Teresa i Wiesław Konieczek z Pietrzykowa, państwo Danuta i Bronisław Radoń z Borowa oraz państwo Maria i Józef Michalscy. Wójt Jerzy Ulbin oraz przewodniczący Rady Piotr Rusek, w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, wręczyli dostojnym jubilatom medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group