Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 871
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Spotkanie noworoczne w Strzegomiu

Sobota, 2 stycznia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Strzegom: Spotkanie noworoczne w Strzegomiu
Fot. www.strzegom.pl
29 grudnia br. w sali balowej SCK odbyło się spotkanie noworoczne władz gminy z przedstawicielami samorządów, organizacji pozarządowych i jednostek podległych gminie. Ponad 300 osób wzięło udział w spotkaniu, które zaszczycili swoją obecnością: Wiesław Kilian Senator RP, przedstawiciele różnych szczebli samorządu na czele z Pawłem Czyszczoniem, dyrektorem Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Romanem Szełemejem, prezydentem Wałbrzycha, Piotrem Fedorowiczem, Starostą Świdnickim, Zygmuntem Worsą, wicestarostą oraz burmistrzami i wójtami zaprzyjaźnionych gmin.

Wszystkich uczestników spotkania nie sposób z imienia i nazwiska wymienić, ale wszystkim oddał honor Zbigniew Suchyta mówiąc:

- Pragnę serdecznie powitać wszystkich Państwa i podziękować za przybycie. Kolejny rok, 2015 przechodzi już do historii, a nowy 2016 nadchodzi z nieznanymi nam jeszcze wyzwaniami. Zawsze podkreślam, że ważne są inwestycje, ale najważniejszy jest człowiek, jego potrzeby i stworzenie mu godnych warunków życia. Realizacja wielu zadań nie byłaby możliwa gdyby nie Państwa pomoc merytoryczna, szczególnie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, które w samym tylko 2015 roku stanowiły łącznie ponad 6 milionów złotych.

Trudno dziś zrekapitulować wszystkie nasze działania, ale nie można pominąć kilku bardzo ważnych, wręcz historycznych wydarzeń, przed którymi, w roku bieżącym stanęły władze – są to m.in.: remont boisk OSIRU, zakończenie remontu dróg Armii Krajowej i Wesołej, schetynówki na Grabach, urządzenie Dziennego Domu Pobytu „Senior-Wigor” i przygotowanie się do kolejnej inwestycji, jaką jest remont ul. Kościuszki i budowa przyszkolnej pływalni - Delfinka. Wszystkie nasze działania mają jeden cel - podnoszenie standardów życiowych mieszkańców.

Nie było by to możliwe, gdyby nie pomoc władz samorządowych różnych szczebli, którym dziś wyrażam wdzięczność i serdeczne podziękowania. Parlamentarzystom, posłom, senatorom, którzy wspierali nasze działania na wyższych szczeblach, władzom Województwa Dolnośląskiego, panu Wojewodzie, Marszałkowi, starostwu powiatowemu na czele ze starostą dziękuję za współpracę i pomoc finansową. Do wójtów, burmistrzów ościennych gmin kieruję słowa podziękowania za mądrość podejmowanych decyzji o współpracy.

Słowa uznania i podziękowania kieruję także do dyrektorów i kierowników jednostek podległych gminie, do komendantów policji, ochotniczych i zawodowych straży pożarnych oraz organizacji pozarządowych i stowarzyszeń działających tak prężnie na terenie naszej gminy. Dziękuję wszystkim, z którymi mam zaszczyt współpracować – radnym Rady Miejskiej w Strzegomiu, moim współpracownikom z urzędu. Właśnie dzięki Państwa ciężkiej pracy gmina Strzegom rozwija się godnie, odważnie stawia czoła wszystkim wyzwaniom i z powodzeniem rozwiązuje problemy napotykane w codziennej działalności.

Słowa szacunku i podziękowania kieruję do duchowieństwa na czele z ks. biskupem Ignacym Decem, Biskupem Świdnickim za opiekę duchową i patronat, za współuczestnictwo w świętach regionalnych i państwowych. Dziękuję duszpasterzom naszych obu parafii za wspólne organizowanie imprez religijnych, kulturalnych i akcji charytatywnych.

Dziękuję też przedsiębiorcom za współpracę, rozwój firm i tworzenie miejsc pracy.

Społecznikom, działaczom sportowym i sportowcom, harcerzom i wszystkim, którzy promują i reprezentują gminę na terenie całego kraju. Dziękuję za współpracę prasie i mediom. Korzystając z noworocznego charakteru dzisiejszego spotkania, składam Państwu, w imieniu własnym oraz władz samorządowych życzenia na nowy 2016 rok, aby obfitował on w sukcesy i pozwolił realizować zamierzenia. Aby nie zabrakło nam zdrowia, wytrwałości i determinacji. Życzę też, tej zwykłej, ale bardzo ważnej, ludzkiej życzliwości i zrozumienia.

Życzenia do wszystkich mieszkańców gminy skierowali także ks. biskup Ignacy Dec i Tomasz Marczak. - Szczęścia, zdrowia, wszelkiej pomyślności - życzył ks. biskup Ignacy Dec. Tomasz Marczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu powiedział: - Składając życzenia noworoczne wyrażam nadzieję, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy dla mieszkańców gminy Strzegom. Wszystkiego najlepszego!

W toku swojej wypowiedzi Tomasz Marczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu podkreślił znaczenie jedności i współpracy w gminie mówiąc: - Inwestycje są wyznacznikiem funkcjonowania naszej gminy. To efekt bardzo dobrej współpracy Rady Miejskiej z burmistrzem Zbigniewem Suchytą. Jest w tym wszystkim jedność i wizja rozwoju gminy, w której inwestycje mają charakter kompleksowy, a nie doraźny. I za to serdecznie dziękuję burmistrzowi Zbigniewowi Suchycie, zastępcy burmistrza Wiesławowi Witkowskiemu i radnym Rady Miejskiej. Dziękuję również mieszkańcom gminy Strzegom, którzy okazują nam dużo życzliwości, a przede wszystkim cierpliwości w trakcie realizacji inwestycji.

Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali w prezencie od burmistrza słoik miodu z banderolką Strzegom – Granitowe Serce Polski - Dolnośląska Gmina Roku 2015. Produkt lokalny na ręce ks. biskupa Ignacego Deca złożył Jerzy Kolano, Prezes Koła Pszczelarzy w Strzegomiu.

W dowód uznania za szerzenie wartości chrześcijańskich, patriotycznych i narodowych ks. biskup Ignacy Dec wręczył Zbigniewowi Suchycie, burmistrzowi Strzegomia i Januszowi Wójcikowi, prezesowi firmy kamieniarskiej Granit S.A. - okolicznościowy pierścień św. Stanisława.

Po wzniesieniu noworocznego toastu i złożeniu życzeń czas upłynął przy rozmowach. „Do siego Roku” - słychać było zewsząd.

Uroczystość uświetnił koncert kolęd w wykonaniu chóru Św. Łukasza z Bazyliki Mniejszej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group