Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spotkanie opłatkowe w urzędzie gminy

Sobota, 24 grudnia 2011, 8:44
Aktualizacja: 8:47
Autor: red
Świdnica: Spotkanie opłatkowe w urzędzie gminy
Fot. Urząd Gminy Świdnica
21 grudnia w budynku Urzędu Gminy w Świdnicy odbyło się spotkanie opłatkowe, na które Wójt Gminy Pani Teresa Mazurek zaprosiła wielu tłumnie przybyłych gości.

Wśród uczestników spotkania znaleźli się Jego Ekscelenca ks. prof. Ignacy Dec - Biskup Świdnicki, księża, przedstawiciele powiatu i miasta ze Starostą Zygmuntem Worsą i Prezydentem Miasta Wojciechem Murdzkiem na czele, a także dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli, naczelnicy wydziałów i prywatni przedsiębiorcy, którzy współpracują z Gminą Świdnica. Obecni byli także przedstawiciele służb mundurowych i instytucji działających na terenie gminy.

Od początku spotkanie próbowali przerwać kolędnicy, zły król Herod, aniołowie, kostucha, pastuszkowie, para młodych ludzi, oraz Żyd z upartą kozą czyli członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Bystrzyca”, prowadzonego przez Panią Sylwię Danisiewicz, którzy tego dnia przedstawili krótką historię walki dobra ze złem według tradycji bożonarodzeniowej. Artyści zaskoczyli profesjonalizmem, udało im się także skutecznie wciągnąć do zabawy publiczność, która momentami parskała ze śmiechu. Na szczęście i na dowód owocnej współpracy Wójt Gminy Świdnica rozdała zaproszonym gościom kokosy, jako symbol obfitości.

Po krótkich przemówieniach oraz po pobłogosławieniu opłatków przez Biskupa zgromadzeni ruszyli do składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem. Wszystko to w przemiłej i serdecznej atmosferze przy akompaniamencie kolęd. Zwieńczeniem wydarzenia była degustacja tradycyjnych potraw a więc ryb, śledzi, czerwonego barszczu i kapusty z grzybami przygotowanych przez pracowników stołówki przy Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej. Obsługą gości zajęła się młodzież z Nieformalnej Grupy Działania w Grodziszczu oraz uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group