Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komorów: Spotkanie organizacji pozarządowych

Sobota, 9 lipca 2016, 12:39
Aktualizacja: 12:41
Autor: red
Komorów: Spotkanie organizacji pozarządowych
Fot. Gmina Świdnica
17 organizacji pozarządowych reprezentowanych przez 52 osoby odbyło doroczne spotkanie, tym razem na świetlicy w Komorowie.

To doskonała okazja, aby zaprezentować swój dorobek i pochwalić się licznymi osiągnięciami. Organizatorem piątego już święta lokalnych organizacji pozarządowych był Urząd Gminy Świdnica.
- Gmina to przede wszystkim ludzie - realizujący swoje pasje i marzenia, zmieniający bliższe i dalsze otoczenie, angażujący się w działania społeczno-artystyczne. Aby móc osiągnąć założone cele, ważna jest efektywna współpraca, wzajemna wymiana informacji i zaangażowanie wszystkich podmiotów – podkreślała sekretarz gminy Jadwiga Generowicz.

Doroczne spotkanie było okazją do prezentacji działań i inicjatyw podejmowanych przez organizacje pozarządowe na terenie gminy Świdnica w 2015 roku. Przedstawiciele każdej organizacji przygotowali również krótki opis swojej działalności. Nie zabrakło również miłych rozmów oraz wymiany doświadczeń, związanymi z prowadzeniem organizacji.

Na zakończenie spotkania sekretarz Jadwiga Generowicz, w imieniu wójt gminy Teresy Mazurek, wręczyła przedstawicielom organizacji dyplomy, będące wyrazem wdzięczności za zaangażowanie oraz aktywność służącą rozwojowi lokalnych społeczności. Każdy z obecnych otrzymał też album „Gmina Świdnica na dawnych pocztówkach”.

Obecni przedstawiciele organizacji pozarządowych:

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze „Sztafeta Pokoleń”, Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny”, Integracyjne Koło Przyjaciół Makowice-Opoczka-Jakubów, Stowarzyszenie Przyjaciół Witoszowa Górnego „Daisy”, Stowarzyszenie „Z Trzech Stron”, Stowarzyszenie Przyjaciół Komorowa „Dwa Dęby”, Grupa Inicjatywna z Pszenna oraz Kluby i Koła Gospodyń Wiejskich: Klub Miłośników Tradycji Wiejskich z Lutomi Dolnej, Koło Gospodyń Wiejskich Bojanice, Koło Gospodyń Wiejskich w Lutomi Dolnej, Koło Gospodyń Wiejskich w Pszennie, Klub Seniora w Pszennie, Klub Starszaka w Grodziszczu, Koło Gospodyń Wiejskich w Pogorzale, Koło Gospodyń Wiejskich w Gogołowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Witoszowie Dolnym, Koło Gospodyń Wiejskich w Komorowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group