Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Spotkanie organizacyjne Koła PTTK Żarów

Poniedziałek, 4 marca 2019, 17:07
Aktualizacja: Wtorek, 5 marca 2019, 9:10
Autor: red
Żarów: Spotkanie organizacyjne Koła PTTK Żarów
Fot. UM Żarów
W czwartek, 28 lutego w Żarowskiej Izbie Historycznej odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie reaktywacji Żarowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego.

Na spotkanie przybyli liczni Żarowianie – byli i obecni członkowie PTTK, którzy posiadają książeczki turystyczne, jak również osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Towarzystwa.

Po przywitaniu gości przez Bogdana Muchę – specjalistę d/s zbiorów muzealnych w GCKiS, głos zabrał pan Bolesław Moryl, który przedstawił zarys dotychczasowej działalności oraz plan zrzeszenia lokalnych turystów w reaktywowanym Kole PTTK Żarów. W kwestii spraw związanych z członkostwem oraz szerzej nt. organizowanych imprez turystycznych, informacji udzielili panowie Zbigniew Biliczak – przewodnik górski (sudecki) z Jaworzyny Śląskiej oraz Stanisław Plaszczak – wieloletni członek PTTK i grupy „Łaziki”, działającej przy DZCH „Organika Żarów”. Dla przybyłych na spotkanie, przygotowana została również prezentacja multimedialna, która dotyczyła zabytkowego Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Wierzbnej. Na zakończenie, rozdane zostały deklaracje członkowskie, dla osób zainteresowanych wstąpieniem do reaktywowanego Koła PTTK Żarów.

Kolejne spotkanie żarowskich turystów odbędzie się 7 marca 2019 roku (godz. 18:00) przy okazji XII Żarowskiej Prelekcji Historycznej, na którą serdecznie zapraszamy (prosimy o zabranie ze sobą wypełnionych deklaracji PTTK).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group