Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spotkanie posłanki Teresy Świło ze świdnicką młodzieżą

Piątek, 2 stycznia 2015, 12:02
Aktualizacja: 14:03
Autor: red.
Świdnica: Spotkanie posłanki Teresy Świło ze świdnicką młodzieżą
Fot. użyczone
We wtorkowe popołudnie, 30 grudnia poseł na Sejm RP Teresa Świło w swoim biurze poselskim spotkała się ze świdnicką młodzieżą, którą reprezentowali radni Młodzieżowej Rady Miasta Świdnicy oraz przedstawiciele Młodzieżowej Grupy Teatralnej „TEATR BINOMINIS”. W dyskusji wziął również udział Marcin Paluszek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Świdnicy.

Podczas spotkania świdnicka młodzież z posłanką Teresą Świło, podsumowała rok 2014 oraz omówiła plany działania Młodzieżowej Rady Miasta na nowy rok. Szczególnie skupiono się na wydarzeniach kulturalnych czy akcjach charytatywnych, przy organizacji których swoją pomoc zadeklarował również Marcin Paluszek, zapewniając wsparcie przy promocji jak i tworzeniu imprez w Świdnicy. Z kolei „TEATR BINOMINIS” przedstawił wstępny plan realizacji spektakli na świdnickiej scenie w 2015 roku.

- Tego typu spotkania należy organizować jak najczęściej, aby łamać bariery międzypokoleniowe. Uważam, że w młodzież trzeba inwestować i ją wspierać, dzięki niej świat nabiera barw i przede wszystkim nasze spojrzenie na ten świat jest bardziej kolorowe. Zasiadam w Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, co jest wynikiem tego, że jest mi bliska właśnie ta grupa społeczna i jednym z moich postanowień na rok 2015 jest dalsze wspieranie tych młodych ludzi w tym co robią – mówiła poseł na Sejm RP Teresa Świło.

Pierwszą okazją do spotkania się w nowym roku będzie sobota, 24 stycznia. Właśnie wtedy „TEATR BINOMINIS” na deskach świdnickiego teatru wystawia swoją sztukę „2202: Dwadzieścia Dwa Zero Dwa BEZ PRZECINKA”. - Serdecznie zapraszam świdniczan oraz wszystkich zainteresowanych, wstęp jest bezpłatny! – zachęca świdnicka parlamentarzystka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group