Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Spotkanie w Dobromierzu

Piątek, 3 stycznia 2020, 13:05
Autor: red
Dobromierz: Spotkanie w Dobromierzu
Fot. UG Dobromierz
30 grudnia w Dobromierzu odbyło się Spotkanie Noworoczne, stanowiące ważne wydarzenie w samorządowym kalendarzu. Uroczystość była nie tylko okazją do podsumowania dokonań, które miały miejsce na przestrzeni mijającego roku, ale i dobrym momentem do złożenia życzeń świąteczno – noworocznych.

Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz, radny Powiatu Świdnickiego i prezes LGD Szlakiem Granitu Krystian Ulbin, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, burmistrz Jawora Emilian Bera, wójt Marcinowic Stanisław Leń, wójt Czarnego Boru Adam Górecki, zastępca wójta gminy Świdnica Bartłomiej Strózik, komendant Powiatowy Policji w Świdnicy Andrzej Dobies, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy Dariusz Budkiewicz, członek zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu Paweł Mazur, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT we Wrocławiu Urszula Ganczarek, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie Daria Kurek, kierownik Posterunku Policji w Dobromierzu Krzysztof Urbanik, honorowa obywatel Gminy Dobromierz kpt. Julia Kołosowska, komendant gminny OSP Wojciech Tarka, przewodniczący Rady Gminy Dobromierz Piotr Rusek, radni obecnej i poprzedniej kadencji, sołtysi, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z gminą Dobromierz.

Wójt Jerzy Ulbin podsumował najważniejsze zadania realizowane w 2019 roku, w tym m.in. rozpoczęcie budowy kanalizacji w Roztoce, Borowie i Jugowej, budowę hali sportowo-rekreacyjnej w Gniewkowie, zakończenie budowy centrum kulturalno-rekreacyjnego w Jugowej, zakończenie I etapu budowy centrum kulturalno-rekreacyjnego w Szymanowie, rozpoczęcie działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dobromierzu, rozpoczęcie unijnego projektu edukacyjnego w szkołach, pozytywną decyzję o zatwierdzeniu dofinansowania do wymiany kotłów grzewczych, nowy samochód strażacki dla OSP Roztoka, nowy wóz asenizacyjny i ciągnik dla służb komunalnych, przebudowę drogi w Pietrzykowie, remont nawierzchni ulic Świdnickiej i Krótkiej w Dobromierzu, dotacje na remont kościoła w Gniewkowie i renowację obrazu w Dobromierzu, nowe urządzenia na placach zabaw w Borowie i w Kłaczynie.
Wójt podziękował za współpracę i pomoc w realizacji ważnych dla gminnej społeczności zadań, przedstawił plany na 2020 rok oraz złożył życzenia noworoczne.

Na Spotkanie Noworoczne zostali zaproszeni również jubilaci wraz z najbliższymi, którzy świętowali w 2019 roku 50 – lecie małżeństwa: państwo Zofia i Kazimierz Bartniccy z Dzierzkowa, państwo Maria i Zdzisław Morawscy z Kłaczyny, państwo Zofia i Tadeusz Rybak z Szymanowa oraz państwo Wiktoria i Jan Zawadzcy z Roztoki.
Wójt Jerzy Ulbin oraz przewodniczący Rady Piotr Rusek, w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, wręczyli dostojnym jubilatom medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Noworoczny toast wzniósł przewodniczący Rady Piotr Rusek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group