Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 858
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Spotkanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Sobota, 16 września 2017, 7:45
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Spotkanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Fot. KPP Świdnica
Możliwość rozwiązań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na skrzyżowaniu drogi krajowej nr K 5 z drogą powiatową nr 3396 D (k/m Mielęcin), było tematem spotkania, które z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zorganizowano 12 września br. na miejscu w/w skrzyżowania, a następnie w siedzibie Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego w Jaworzynie Śląskiej.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Powiatu Świdnickiego Piotr Fedorowicz oraz przedstawiciele Zarządców Dróg, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Problem związany z bezpieczeństwem w ruchu drogowym na wspomnianym skrzyżowaniu narasta w związku z coraz większym natężeniem ruchu. Podczas spotkania poruszony został problem wzmożonego ruchu pojazdów, który powoduje długie oczekiwanie na włączenie się do ruchu z drogi powiatowej na drogę krajową, a problem ten może być coraz większy w związku z dynamicznym rozwojem regionu. Od początku roku na w/w skrzyżowaniu doszło do 9 zdarzeń drogowych, z czego 2 to wypadki drogowe, gdzie 2 osoby poniosły śmierć, a 1 została ranna .

Uczestnicy spotkania zgodnie przyznali, że w miejscu w/w skrzyżowania niezbędnym jest wybudowanie skrzyżowania o ruchu okrężnym tzw. ronda, które niewątpliwie poprawi stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym miejscu.

Obecnie w rejonie w/w skrzyżowania zastosowane zostaną rozwiązania doraźne poprawiające bezpieczeństwo tj. ustawienie znaków ostrzegawczych z napisem „wypadki” na tle fluorescencyjnym, zamontowanie pasów spowalniających oraz montaż lamp U35 nad znakami A -30. Ponadto Wydział Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu wystąpi do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego z wnioskiem o zamontowanie fotoradaru na wysokości w/w skrzyżowania.

Dalsze działania w przedmiotowej sprawie zostaną podjęte na kolejnym spotkaniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group