Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Spotkanie wigilijne w Imbramowicach

Środa, 25 grudnia 2013, 12:08
Aktualizacja: 12:09
Autor: red.
Imbramowice: Spotkanie wigilijne w Imbramowicach
Fot. UM Żarów
Udekorowana choinka, kolędy, opłatek, barszcz z uszkami i oczywiście prezenty dla każdego – na spotkaniu wigilijnym dzieci uczęszczających na zajęcia do świetlic środowiskowych stało się zadość najpiękniejszej polskiej tradycji. W odświętnie przystrojonej hali sportowej Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach dzieci oraz zaproszeni goście wspólnie zasiedli do wigilijnych stołów. Atmosfera była uroczysta i jednocześnie bardzo ciepła. W serdecznych uśmiechach i radosnych rozmowach dało się wyraźnie wyczuć ducha Świąt Bożego Narodzenia.

Ks. Ryszard Mencel rozpoczął spotkanie modlitwą, a następnie burmistrz Leszek Michalak odczytał słowa Ewangelii według św. Łukasza opisujące cud Bożych narodzin. Po odśpiewaniu kolęd zebrani podzielili się opłatkiem. Padło wiele szczerych, miłych słów i niektórym ciężko było ukryć wzruszenie. Przygotowane tradycyjne potrawy i słodkości smakowały wszystkim. Nie mogło też zabraknąć występów artystycznych. Uczniowie imbramowickiej podstawówki przygotowali pełne humoru jasełka. Na scenie pojawiła się święta rodzina, aniołki, diabły, ale też policjant, nauczycielka, taksówkarz i dziewczynka, która podarowała Jezuskowi Order Uśmiechu. I wreszcie przyszła kolej na prezenty. Najpierw obdarowano zaproszonych gości, którzy nie szczędzą czasu i sił na działalność na rzecz najmłodszych mieszkańców gminy Żarów: burmistrza Leszka Michalaka, zastępcę burmistrza Grzegorza Osieckiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Pudlika, radnych Urszuli Ganczarek i Iwony Nieradka, dyrektorkę SP w Imbramowicach Krystynę Waliszak oraz przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miejskiej. Przy entuzjastycznym aplauzie podopiecznych paczki odebrały także opiekunki z poszczególnych świetlic. Następnie przyszła kolej na dzieci i wtedy emocje sięgnęły zenitu. Prezenty spod choinki zniknęły w oka mgnieniu i chyba nie było nikogo, kto nie byłby zadowolony z zawartości świątecznych paczek.

W dzisiejszym spotkaniu integracyjnym uczestniczy w sumie 170 osób, 150 dzieci i 20 zaproszonych gości. Bardzo dziękujemy za finansowe wsparcie ze strony Gminy, bez którego wigilia świetlic środowiskowych nie mogłaby się odbyć. I SP w Imbramowicach również bardzo dziękujemy za udostępnienie tak przestronnej hali i za wsparcie organizacyjne. Kolejny raz mogliśmy się przekonać, że najlepszym prezentem dla dorosłych jest uśmiech na buziach dzieci – mówiła Anita Denes-Ziemkiewicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie, organizatora głównego całego spotkania.

(Agnieszka Socha)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group