Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie z Barbarą Kaśnikowską, prezes WSSE

Czwartek, 14 marca 2013, 6:42
Aktualizacja: 10:18
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie z Barbarą Kaśnikowską, prezes WSSE
Fot. Robert Bajek
W miniony wtorek odbyło się spotkanie z Barbarą Kaśnikowską – nową prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest–Park”. Podczas spotkania Barbara Kaśnikowska podkreśliła dotychczasowe osiągnięcia i działalność WSSE, oraz przedstawiła plany na przyszłość.

WSSE „Invest – Park” to 4 strefa w Europie i 22 na świecie. Składa się z 41 podstref w 4 województwach: dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim i lubuskim. Wartość inwestycji to ponad 14,6 mld i ponad 32 tysiące miejsc pracy. „Invest-Park” to 154 inwestorów i 186 aktywnych zezwoleń na 2212 ha łącznej powierzchni strefy we wszystkich lokalizacjach. Zagospodarowano już ponad 60% terenów inwestycyjnych – zostało jeszcze dostępne około 874 hektarów.

Początek 2013 roku w WSSE to 4 nowe zezwolenia, 201 nowych miejsc pracy i minimum 332 miliony złotych nakładów inwestycyjnych. Na zaawansowanym etapie są cztery procedury, mające na celu udzielenie zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie WSSE, jak również nabycia nieruchomości znajdujących się na terenie strefy. Planowane projekty inwestycyjne zlokalizowane będą na terenie podstref: Jelcz-Laskowice, Opole, Żarów i Świdnica. Ponadto kilkanaście projektów inwestycyjnych jest w fazie negocjacji. Prowadzone rozmowy i negocjacje są na różnych etapach zaawansowania, jednak w chwili obecnej nie można podać żadnych szczegółów.

Jeżeli chodzi o plany na przyszłość, to zapowiadają się większe inwestycje, dalszy rozwój Strefy i poprawa stosunków na linii WSSE - Gmina Wałbrzych.

- Najlepsze co możemy zrobić dla Wałbrzycha, to znaleźć inwestorów. Jest to dla nas bardzo ważne i aktywnie się tym zajmiemy – powiedziała Barbara Kaśnikowska - Zamierzamy zainwestować środki w infrastrukturę, aby stworzyć lepsze warunki dla inwestorów – dodała.

Nowa prezes WSSE w ciągu ostatnich dwóch tygodni odbyła dwa spotkania z Prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem i jak sama przyznaje: „Były to spotkania konstruktywne” a więc jest szansa na poprawę relacji. Ważnym tematem rozmów jest Wałbrzyski Park Przemysłowy – na ten projekt utracono fundusze, ale w chwili obecnej trwają prace nad rozwiązaniem problemu WPP.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group