Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Spotkanie z dr Agnieszką Ładą oraz debata „Obecna sytuacja w stosunkach polsko–niemieckich"

Piątek, 5 października 2018, 7:28
Autor: red
Krzyżowa: Spotkanie z dr Agnieszką Ładą oraz debata „Obecna sytuacja w stosunkach polsko–niemieckich"
Fot. organizatorzy
6 października o godz. 17.30 w Pałacu (sala Majowa) odbędzie się spotkanie z dr Agnieszką Ładą (Instytut Spraw Publicznych), którego tematem będzie „Obecna sytuacja w stosunkach polsko–niemieckich". Debata będzie połączona z prezentacją najnowszych badań z cyklu Barometr Polska–Niemcy.

„Barometr polsko-niemiecki" to projekt, który regularnie gromadzi i prezentuje opinie Polaków i Niemców na temat stosunków polsko-niemieckich i ich aktualnych wyzwań. Badania prowadzone są od 2000 roku przez Instytut Spraw Publicznych w Warszawie we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce.

Wyniki tegorocznego badania pokazują, że istnieje duża nieznajomość kraju sąsiadującego z UE w obu krajach, a wyzwania i kwestie historyczne postrzegane są w różny sposób. Jednocześnie istnieje duże zainteresowanie tym drugim krajem i jego rozwojem. Wyniki barometru stanowią dobrą podstawę do wspólnej refleksji na temat stosunków polsko-niemieckich, wizerunku kraju sąsiadującego i sytuacji w tym kraju.

dr Agnieszka Łada – dyrektor Programu Europejskiego i starszy analityk Instytutu Spraw Publicznych. Jest członkiem Rady Nadzorczej Fundacji „Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego, Grupy Refleksyjnej przy ministerstwach spraw zagranicznych Polski i Niemiec oraz Polsko-Niemieckiej Grupy Ekspertów Krąg Kwirytów i Grupy Kopernika. Specjalizuje się w następujących zagadnieniach: Niemcy i stosunki polsko-niemieckie, polska polityka zagraniczna i europejska, postrzeganie Polaków za granicą i obcokrajowców w Polsce.

Polsko-Niemiecki Barometr jest wspólnym projektem Instytutu Spraw Publicznych w Warszawie i Fundacji Konrad Adenauer-Stiftung. W 2018 roku Fundacja Körbera była partnerem polsko-niemieckiego Barometru. Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej wsparła projekt.

Debata współfinansowana jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej ze środków Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group