Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spotkanie z ekologią w Gimnazjum nr 3

Sobota, 26 października 2013, 12:21
Aktualizacja: 12:23
Autor: red.
"Woda – źródło życia" to hasło XX Międzyszkolnego Spotkania z Ekologią zorganizowanego 24 października przez Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Tradycją tej uroczystości jest uczulanie na piękno naszej przyrody i propagowanie idei
ekologicznych wśród młodzieży naszego regionu.

Tegoroczne spotkanie miało formę Konkursu Fotograficznego oraz Turnieju Ekologicznego. Uczestnikami konkursu była młodzież z 8 szkół gimnazjalnych całego powiatu świdnickiego: Świebodzic, Lutomi Dolnej, Witoszowa, Pszenna i Świdnicy. W Konkursie Fotograficznym nagrody przyznano uczennicom Gimnazjum w Lutomi Dolnej, Gimnazjum w Witoszowie Dolnym Gimnazjum nr 1 Świebodzicach. Autorzy fotografii w ciekawy i artystyczny sposób obserwowali przyrodę, wykonali piękne fotografie. Jury oceniając prace przyznało 8 wyróżnień, między innymi Dominice Milanowskiej i Patrycji Pałce oraz Nagrodę Publiczności Wiktorii Śliwowskiej z Gimnazjum nr 3. Wszystkie zdjęcia można było podziwiać w trakcie Wystawy Fotograficznej " Woda źródło życia" w czytelni biblioteki szkolnej.

Turniej Ekologiczny składał się z zadań teoretycznych i praktycznych o tematyce ekologicznej. Najlepszą drużynę stanowił zespół uczniów z Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni upominkami książkowymi.

Zaproszeni goście mieli także możliwość oglądania prac wykonanych przez uczniów Gimnazjum nr 3 w ramach projektu edukacyjnego " Matematyka jest jak woda - zewsząd wypływa" pod kierunkiem nauczycieli Gimnazjum nr 3. Najciekawsze projekty zostały przedstawione w formie prezentacji multimedialnych i artystycznych. Spotkania z Ekologią wsparły finansowo świdnickie przedsiębiorstwa, za co organizatorzy uroczystości składają serdeczne podziękowania: Urzędowi Miasta, Miejskiemu Zakładowi Energetyki Cieplnej, Świdnickiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji.

Organizatorkami XX Spotkania z Ekologią były; p. Jolanta Orleańska, p. Małgorzata Pałka, p. Jolanta Gabryliszyn, p. Elżbieta Gąsior, p. Beata Samoraj, p. Wanda Śliwowska, p. Monika Godula.

(Gimnazjum nr 3)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group