Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spotkanie z kombatantami

Piątek, 29 listopada 2013, 9:37
Aktualizacja: 9:38
Autor: red.
Świdnica: Spotkanie z kombatantami
Fot. użyczone
28 listopada, z inicjatywy wicestarosty świdnickiego Alicji Synowskiej i starosty Zygmunta Worsy, odbyło się spotkanie z prezesami organizacji kombatanckich i żołnierskich z terenu miasta i powiatu świdnickiego.

W spotkaniu udział wzięli: Tadeusz Łyżwa, prezes Światowego Związku Żołnierzy AK – koło w Świdnicy, Bogdan Zdrojewski, prezes Związku Inwalidów Wojennych i Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, Zygmunt Zelek ze Związku Sybiraków, Kazimierz Mazij, przedstawiciel Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Tadeusz Bortnik, prezes Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego oraz Karol Liwirski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich. Na zaproszenie wicestarosty na spotkanie przybyli także Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Sołtys, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Zbigniew Okarmus, Tadeusz Grabowski - społecznik i opiekun środowisk kombatanckich oraz Grzegorz Kloc Dyrektor Szpitala „Latawiec”.

- To pierwsze tego typu spotkanie, jednak z pewnością nie ostatnie. Zdajemy sobie sprawę z problemów, które dotykają środowisko naszych kombatantów. Chcielibyśmy wspólnie im zaradzić. Mamy nadzieję, że pomoc powiatu chociaż w części zaspokoi potrzeby osób zrzeszonych w stowarzyszeniach kombatanckich i żołnierskich, jesteśmy im to winni za ich ofiarną walkę o wolność i służbę Ojczyźnie – podsumowuje spotkanie wicestarosta Alicja Synowska. Na spotkaniu głównym problemem, który poruszali kombatanci była kwestia ułatwień w dostępie do publicznej służby zdrowia oraz pomoc materialna dla najbardziej potrzebujących członków związków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group