Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Spotkanie z Krajem Kwitnącej Wiśni

Poniedziałek, 9 lutego 2015, 14:54
Aktualizacja: 14:57
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Spotkanie z Krajem Kwitnącej Wiśni
Fot. SOKiBP
W piątek, 13 lutego zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem, Bolesławem Grabowskim. Podczas spotkania będzie można wysłuchać opowieści, obejrzeć fotografie i ciekawe pamiątki z podróży Pana Bolesława do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Bolesław Grabowski jest nie tylko podróżnikiem, ale także nauczycielem geografii. Obieżyświat zwiedził niemal wszystkie kontynenty. Był w Japonii, Australii, Peru, Boliwii, Kanadzie, USA, Indiach, Egipcie, krajach Afryki Środkowej i w wielu krajach europejskich.

Japonia to jedyny w swoim rodzaju kraj, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą wspólną całość. Kraj kwitnących wiśni, „kapsułowych” hoteli, buddyjskich mnichów i niezwykłej ceremonii picia herbaty. Zobaczyć tu można urzędnika kłaniającego się nisko klientowi podczas rozmowy przez telefon komórkowy i zjeść lody o smaku zielonej herbaty czy fasoli. Prezentując trzy stolice Japonii – Tokio, Kioto i Nara oraz wulkan Fudżi, Pan Bolesław opowie o japońskiej szkole. Pokaże też tradycyjny dom japoński. Opowieści o Japonii ubarwiona będzie prezentacją kimon, przyrządów do pisania i wielu ciekawych pamiątek.

Wszystkich zainteresowanych podróżami, a szczególnie krajami orientu, zapraszamy do Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej na godzinę 16:00.

(SOKiBP)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group