Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Spotkanie z Mikołajem w Dobromierzu

Środa, 10 grudnia 2014, 11:31
Aktualizacja: 14:33
Autor: red.
Dobromierz: Spotkanie z Mikołajem w Dobromierzu
Fot. UG Dobromierz
Tegoroczne mikołajkowe harce w gminie Dobromierz, upłynęły pod znakiem radosnych zabaw i ciekawych gier sportowych, a to za sprawą Mikołajkowego Turnieju Gier i Zabaw, zorganizowanego 5 grudnia w dobromierskiej hali sportowej. Nasze dzieci, jak co roku odwiedził poczciwy staruszek w czerwonym kubraku z workiem pełnym niespodzianek.

W VIII edycji turnieju, w którym wzięły udział trzy gminne szkoły podstawowe, w końcowej klasyfikacji zwyciężyła drużyna z Dobromierza, drugie miejsce zajęła drużyna z Gniewkowa, zaś trzecie reprezentanci Roztoki. Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy, które wręczył wójt Jerzy Ulbin.

Ponadto do dyspozycji dzieci przygotowano dmuchane zamki, zjeżdżalnie i inne atrakcje. Można było samodzielnie wykonać ozdoby choinkowe, które następnie zawieszano na pięknym drzewku świątecznym. Grupy taneczne i sekcje karate, działające przy GOKSiR, dodatkowo wzbogaciły scenariusz imprezy, poprzez prezentację swoich umiejętności. Dzieciom zapewniono słodki poczęstunek, owoce i napoje.

Sporą ilość emocji dostarczył rozegrany w tym samym dniu w hali sportowej w Roztoce, Mikołajkowy Mecz Piłki Siatkowej, w którym rywalizowała ze sobą drużyna uczniów i nauczycieli. Sportowy pojedynek wygrali nauczyciele, którzy pokonali swoich wychowanków, uzyskując wynik 3:0.

Cykliczne gminne spotkania z Mikołajem są bez wątpienia świetną okazją do integracji i wspólnej zabawy dzieci z terenu całej gminy. Szkoda, że na kolejne spotkanie z tak szczególnym gościem, przyjdzie nam czekać cały rok.
Obie imprezy zostały sfinansowane z budżetu Gminy Dobromierz, ze środków będących w dyspozycji GOKSiR Dobromierz i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group