Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1233
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Spotkanie z pisarką

Wtorek, 15 lutego 2022, 11:39
Autor: red
Świebodzice: Spotkanie z pisarką
Fot. MBP Świebodzice
W piątek, co prawda nie „13–tego” w świebodzickiej bibliotece odbyło się zapowiadane spotkanie z pisarką literatury najbardziej popularnej wśród czytelników, a mianowicie powieści obyczajowych, której korzenie sięgają Wałbrzycha, a realia książek często osadzone są w tych rejonach.

Agata Bizuk 11 lutego po raz drugi zawitała do Świebodzic, by tym razem nie tylko spotkać się ze swoimi czytelnikami, ale zainaugurować obchody dziesięciolecia wydania pierwszej książki „Piątku trzynastego”.

Po raz pierwszy spotkanie transmitowane było „na żywo”, na oficjalnej stronie autorki, co sprawiło, że osiągnęliśmy bardzo duży zasięg i dotarliśmy tam, gdzie tylko znajdują się fani zaproszonego gościa. Biblioteka pełna ludzi, zwykłych (a jednocześnie najważniejszych), Czytelników, a także Tych zaproszonych, na czele z Radną Miasta Świebodzice Ewą Dziwosz, przedstawicielami Stowarzyszenia „Młodzi dla Świebodzic”, czy naczelną wydawnictwa „Dlaczemu” Anną Nowicką- Bala, pozwalało wierzyć, że będzie to wieczór niezwykły. Tak też się stało, a na dowód niech świadczą zapiski jakie pojawiły się w sieci. Na stronie facebooka „Młodych dla Świebodzic” czytamy: „(...) 11 lutego br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach, odbyło się spotkanie autorskie z Agatą Bizuk. Nasze Stowarzyszenie również uczestniczyło w wydarzeniu i możemy śmiało stwierdzić, że było warto!(...) I już teraz zapraszamy na następne spotkania w Miejskiej Bibliotece!" Sama autorka nie kryła zadowolenia dzieląc się w mega pozytywnym poście na swojej stronie <> „(...) Było absolutnie wyjątkowo! I wiem, że mówię to za każdym razem, ale taka jest prawda - każde spotkanie z MOIMI Czytelnikami jest wyjątkowe! (...) Jestem PISARKĄ i dopiero teraz jestem w stanie to przyznać. Bez ludzi takich jak Wy - jak Natalia, moi Przyjaciele, Rodzina, Wydawca, który jedzie kilkaset kilometrów, żeby być ze mną w moim ważnym dniu, Dyrekcja biblioteki, która zaprasza mnie do siebie i przyjmuje jak kogoś ważnego, Blogerzy, wreszcie moi Czytelnicy, którzy poświęcają swój wieczór, żeby się ze mną zobaczyć - nie byłabym tak zmotywowana, żeby robić to, co kocham! Wczoraj od samego rana do późnej nocy czułam się zaopiekowana i w naprawdę dobrych rękach (...) I za to Wam wszystkim bardzo, bardzo dziękuję!" Zwieńczeniem zaś tego wieczoru stała się relacja ze spotkania Radnej Świebodzic Ewy Dziwosz, która dzieląc się wrażeniami ze spotkania napisała: „Bardzo sympatyczne spotkanie z Autorką powieści obyczajowych. Agata Bizuk ze skromnością i szczerością podszytą błyskotliwym dowcipem opowiadała o początkach swojej pisarskiej przygody, o swoich inspiracjach, o życiu na emigracji... Autorka powieści obyczajowych ma marzenia: chciałaby być już na emeryturze aby stać się pełnoetatową pisarką książek różnych gatunkowo, w tym kryminałów. Agata Bizuk to nowoczesna Pisarka, która prowadzi w czasie rzeczywistym komunikację ze swoimi fanami. Dzięki blogowi Autorka zaprzyjaźnia się z czytelnikiem, który daje Agacie szybki feedback , a Ona w zamian daje mu możliwość wpływania na dialogi czy imiona bohaterów swoich kolejnych powieści. Agata Bizuk podczas spotkania podkreślała znaczenie rodziny i rolę jaką odgrywała w Jej sukcesie literackim. Wierzę że Pisarka, mimo, że została poddana krzyżowemu ogniowi pytań wyczuwała od czytelników dobre fluidy i duże pokłady sympatii. Tak więc czekamy Agatko na kolejną książkę z serii Zielona... powodzenia i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu w Świebodzicach.”
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na facebooka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach, gdzie w całości można obejrzeć udostępnione ze strony Agata Bizuk oficjalnie zarejestrowane spotkanie.

To nie koniec lutowych atrakcji. Tym razem z cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, w piątek 25 lutego o godz.17.30 odbędzie się spotkanie z panem Mateuszem Mykytyszynem Prezesem Fundacji im. Księżnej Daisy von Pless na Zamku Książ w Wałbrzychu zatytułowane „Mateusz Mykytyszyn: od kuchni". Serdecznie zapraszamy wszystkich Zainteresowanych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group