Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Spotkanie z policjantem

Środa, 23 października 2019, 13:13
Autor: red
Strzegom: Spotkanie z policjantem
Fot. UM Strzegom
W czwartek – 17 października odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z policjantem aspirantem panem Januszem Rajczykiewicz z Wydziału Dochodzeniowego Komisariatu Policji w Strzegomiu, które było podsumowaniem działań edukacyjnych prowadzonych w przedszkolu z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

"Czym na co dzień zajmują się policjanci, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak wezwać pomoc w niebezpiecznych sytuacjach…” – takie i podobne zagadnienia były tematem spotkania. Policjant wyjaśnił dzieciom, w jakich sytuacjach funkcjonariusze podejmują działania i jakich przedmiotów używają.

Najmłodsi jak zawsze chętnie odpowiadali na policyjne zagadki i dzielili się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Od gościa dowiedzieli się, jak być bezpiecznym na drodze, w domu i przedszkolu. Prezentacja multimedialna oraz film edukacyjny ukazał małym użytkownikom dróg, zasady, których powinni przestrzegać jako pasażerowie samochodów i jako piesi. Przypomniał także o zapamiętaniu podstawowych danych i numerów telefonów alarmowych. Wszystkim dzieciom podobał się policyjny sprzęt, który z zainteresowaniem oglądały. Dziękując za pouczającą lekcję edukacyjną dzieci wręczyły laurkę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group