Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1130
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Spotkanie z policjantem

Środa, 20 października 2021, 11:53
Autor: red
Grodziszcze: Spotkanie z policjantem
Fot. KPP Świdnica
Czym jest czyn karalny, jakie zachowania świadczą o demoralizacji, czym jest hejt i cyberprzestępstwa – to tylko cześć zagadnień jaka została omówiona z uczniami SP w Grodziszczu. Zamiana codziennej lekcji na lekcję z policjantem cieszy się dużym poparciem dyrekcji, nauczycieli, ale i samych uczniów, dlatego kolejny raz sierż. szt . Michał Rzepecki przy szkolnej tablicy poruszał problemy z jakimi mierzy się współczesna młodzież.

Sierż. szt. Michał Rzepecki, funkcjonariusz Wydziału Prewencji świdnickiej komendy regularnie spotyka się z młodzieżą by omywać nurtujące ich problemy i aktualne tematy którymi zainteresowani mogą być młodzi ludzie.

Kolejna taka lekcja została przeprowadzona 18 października w SP w Grodziszczu z uczniami klas 4-8. Funkcjonariusz w trakcie zajęć poruszył problem hejtu oraz cyberprzemocy, wyjaśnił także do czego służy Internet i jak bezpiecznie z niego korzystać. Zwrócił uwagę także na zachowania które mogą świadczyć o demoralizacji i wyjaśnił czym jest czyn karalny.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości młodych ludzi na temat zachowań niezgodnych z prawem i zwalczania przestępczości nieletnich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group