Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 678
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Spotkanie z sołtysami

Czwartek, 15 lipca 2021, 9:03
Autor: red
Gmina Świdnica: Spotkanie z sołtysami
Fot. Gmina Świdnica
Organizacja dożynek gminnych, Fundusz Sołecki na 2022 r., rekrutacja do nowo powstającego Żłobka Gminnego w Pszennie, wypoczynek letni dzieci i młodzieży, a także informacje o programie Priorytetowym „Czyste Powietrze” były jednymi z głównych tematów spotkania wójt gminy Teresy Mazurek z włodarzami wsi.

Kolejna w tym roku narada sołtysów rozpoczęła się od uroczystego powitania nowej sołtys sołectwa Opoczka pani Anny Jaroszuk i wręczenia legitymacji sołtysa. Następnie w porządku obrad znalazły się sprawy związane z organizacją najważniejszego wydarzenia w gminie Świdnica.

W tym roku współgospodarzami gminnego święta plonów będą mieszkańcy dwóch sołectw, Jagodnika i Miłochowa, a sama uroczystość rozpocznie się mszą świętą polową, na boisku sportowym w Jagodniku o godz. 13.00 – mówiła wójt Teresa Mazurek. Zachęcała, aby poza kulinarnymi specjałami sołectwa na swoich straganach prezentowały swoje walory turystyczne. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń na stragany i wieńce dożynkowe (więcej szczegółowych informacji pod nr tel. 74 852 12 26 wew. 312,313,314)

Kolejnym punktem narady sołtysów były informacje związane z naborem do nowo powstającego Żłobka Gminnego w Pszennie. Otwarcie placówki planowane jest na miesiąc grudzień tego roku. Są jeszcze wolne miejsca, a przedłużona rekrutacja prowadzona jest do 16 lipca br. Odpłatność na pobyt dziecka w żłobku na chwilę obecną wynosi 280 zł. Każda kolejna godzina (powyżej 10 h zagwarantowanych) będzie wiązała się z dodatkową opłatą w wysokości 28 zł. Dzienna opłata za wyżywienie dziecka w żłobku wyniesie 11,20 zł. Równoległe do prowadzonego naboru dzieci do żłobka poszukiwani są pracownicy na stanowiskach: pomoc pielęgniarka/położna. Atutem żłobka będą także posiłki, które będą przygotowywane na miejscu.

Sołtysi otrzymali także kompendium wiedzy w zakresie Programu Czyste Powietrze. Od czerwca br. w Urzędzie Gminy Świdnica, przy ul. Głowackiego 4 został uruchomiony Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu. Można w nim uzyskać porady, a następnie złożyć wniosek o dofinansowanie, czy rozliczyć poniesione wydatki w ramach Programu "Czyste Powietrze". Po gminnym, czy aglomeracyjnym programie dotującym wymianę tzw. „kopciuchów” na ekologiczne źródła ciepła, Program „Czyste Powietrze” jest kolejnym, finansowym wsparciem z którego mogą korzystać mieszkańcy gminy Świdnica i który może być łączony z innymi programami – podkreślała wójt gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group