Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1208
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Spotkanie z sołtysami

Czwartek, 5 sierpnia 2021, 11:52
Autor: red
Gmina Dobromierz: Spotkanie z sołtysami
Fot. UG Dobromierz
W ubiegłym tygodniu wójt gminy Dobromierz Jerzy Ulbin spotkał się z włodarzami gminnych sołectw, aby omówić kilka bieżących tematów dotyczących mieszkańców.

Podczas narady sołtysów przedstawiono podstawowe elementy realizacji programu ,,Czyste Powietrze”, omówiono wymagania niezbędne na etapie składania wniosku i możliwości pozyskania dofinansowania na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła.

Skarbnik Barbara Zapała przekazała informację dotyczącą środków finansowych, jakie sołectwa będą mogły przeznaczyć na zaplanowane przez siebie inwestycje w ramach Funduszu Sołeckiego na 2022 rok. Warto dodać, że wysokość środków w ramach tego działania na przyszły rok to kwota ponad 425 tys. zł i jest wyższa o blisko 70 tys. zł w porównaniu z rokiem bieżącym. Zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy zadecydują o ich przeznaczeniu odbędą się we wrześniu. Dokładny harmonogram zostanie zamieszczony na naszej stronie internetowej pod koniec sierpnia br.

Sołtysi omówili również zadania związane z organizacją Dożynek Gminnych, które odbędą się 28 sierpnia w Szymanowie.

Podczas narady Sekretarz Monika Borysewicz przedstawiła włodarzom sołectw stan realizacji i możliwości promocji Programu Szczepień przeciwko COVID-19 oraz Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Sołtysi zostali poproszeni o skuteczną promocję tych zadań i zachęcenie jak największej liczby mieszkańców do zaszczepienia się, a także do udziału w spisie. Sołtysom przekazano również gadżety promocyjne dla mieszkańców.

Naradę zakończyły sprawy różne, gdzie zgłaszano bieżące problemy i potrzeby sołectw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group