Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Spotkanie ze Skaldami

Poniedziałek, 22 stycznia 2024, 9:27
Aktualizacja: 11:28
Autor: red
Żarów: Spotkanie ze Skaldami
Fot. UM Żarów
Od podsumowania minionego roku rozpoczęło się spotkanie noworoczne gminy Żarów.

Gospodarze wydarzenia burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny opowiedzieli o najważniejszych inwestycjach i wydarzeniach 2023 roku. Zastępca burmistrza Przemysław Sikora przedstawił także plany i przedsięwzięcia, które będą realizowane w 2024 roku.

- Rok 2024 to będzie kolejny pracowity rok w naszej gminie. Będziemy kontynuować inwestycje, które rozpoczęliśmy w minionym roku. Mam na myśli głównie inwestycje drogowe, które zakończą się w połowie roku lub na jesień. Będziemy budować kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych. Dzięki środkom pozyskanym z programu „Rozświetlamy Polskę” wymienimy stare oprawy oświetleniowe na ledowe. Będzie jaśniej i bezpieczniej w naszej gminie. W tym roku przystąpimy również do realizacji bardzo ważnej inwestycji, szczególnie dla naszych wsi: Mrowin, Imbramowic, Tarnawy i Pożarzyska. Rozpoczniemy budowę obwodnicy, która odciąży nasze wsie od uciążliwego transportu kruszyw z kopalni w Siedlimowicach. Rok 2024 przyniesie nam także kolejną inwestycję oświatową. Będzie to rozbudowa przedszkola miejskiego w Żarowie. W ramach programu termomodernizacji wyremontujemy budynek naszych „zerówkowiczów” przy ul. Ogrodowej w Żarowie. Wymienimy źródło ciepła, okna i ocieplimy cały obiekt. W tym roku rozpoczniemy także budowę kolejnego obiektu sportowego. Zamierzamy pozyskać środki finansowe na zakup autobusów elektrycznych i przekazać je MPK w Świdnicy, które posiada niezbędną infrastrukturę do ich obsługi i może realizować w porozumieniu z nami kursy po naszej gminie – mówił o planach na 2024r. zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Ważnym momentem było również dla nas uhonorowanie mieszkańców, którzy w tym roku obchodzą swoje 70-te urodziny. Na ich ręce wręczyliśmy upominki, rozpoczynając tym samym obchody 70-lecia nadania praw miejskich miasta Żarów, które świętujemy w tym roku. Podziękowania naszym mieszkańcom złożył także podczas swojego przemówienia burmistrz Leszek Michalak.

Wzruszającą chwilą była dla wszystkich uczestników spotkania wypowiedź burmistrza Leszka Michalaka, który złożył podziękowania mieszkańcom, parlamentarzystom, samorządowcom i swoim współpracownikom za współpracę. W tym roku mija 14 lat, odkąd burmistrz Leszek Michalak sprawuje urząd Burmistrza Miasta Żarów.

- Tak wielkim zaszczytem było dla mnie, gdy przed czternastu laty powierzyli mi Państwo funkcję burmistrza, czyli kogoś, kto każdego dnia będzie przy Was. To już 14 lat jestem z Państwem i prowadzę to gminne gospodarstwo, któremu na imię Żarów. Kiedy przed czternastu laty zaufaliście mi państwo, a ja przejmowałem ster naszej gminy, przedstawiłem wówczas stojące przed nami wyzwania, cele i zamierzenia. Niemal na wszystko brakowało wtedy środków. Pamiętam, jak wówczas mówiłem, że często nie mogę zaoferować pieniędzy, ale oddaję siebie, swój czas i zaangażowanie. Bycie burmistrzem to misja, to służba. Służba trudna, wymagająca poświęceń, ale dająca moc satysfakcji z każdego dobrze wykonanego zadania. Po czternastu latach, odchodząc z tej służby, pragnę podziękować tym, z którymi tak wiele osiągnęliśmy dla naszych mieszkańców i naszej małej ojczyzny. Szczególnie dziękuję wszystkim Państwu – mieszkańcom naszej gminy za podejmowane inicjatywy, społeczne zaangażowanie i ogrom zaufania, że to, co robimy jest dla dobra nas wszystkich – mówił burmistrz Leszek Michalak.

Podziękowania za wieloletnią współpracę na rzecz mieszkańców gminy Żarów na ręce burmistrza Leszka Michalaka złożyli także byli burmistrzowie Zbigniew Chlebowski oraz Lilla Gruntkowska.

Noworoczne życzenia na ręce naszych włodarzy i wszystkich mieszkańców gminy Żarów złożyli również zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło poseł na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej i senator RP Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, wicestarosty pow. świdnickiego Zygmunta Worsy i asystenta posła Michała Dworczyka, przewodniczącego Rady Gminy Marcinowice Artura Fiołka, wiceprezesa zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" Waldemara Brykalskiego.

Podczas spotkania noworocznego dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Tomasz Pietrzyk wręczył również nagrodę specjalną i tytuł „Przyjaciela Gminnego Centrum Kultury i Sportu”. Otrzymała ją firma Smart Work Sp. z o.o za zaangażowanie, wspieranie imprez i przedsięwzięć organizowanych przez GCKiS.

Żeby tradycji stało się zadość przekazaliśmy także noworoczne życzenia wszystkim naszym gościom. W tym roku, w niecodzienny sposób… Jesteśmy pewni, że wszystkie życzenia na pewno się spełnią, a o to postarali się już nasi włodarze burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą oraz przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.

Gwiazdą noworocznego spotkania był zespół Skaldowie, który na scenie w Żarowie zaśpiewał swoje największe hity.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom i naszym mieszkańcom za udział w spotkaniu noworocznym. To był wyjątkowy wieczór, cieszymy się, że było Nas tak dużo, hala sportowa Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie wypełniona była po brzegi. Podziękowania kierujemy również do pracowników GCKiS Żarów, którzy wspólnie z pracownikami UM Żarów stroili halę sportową. Podziękowania kierujemy także do naszych strażaków, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników spotkania.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group