Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sprawca 168 oszustw odpowie przed sądem!

Czwartek, 4 lipca 2013, 13:44
Aktualizacja: 13:46
Autor: red.
Świdnica: Sprawca 168 oszustw odpowie przed sądem!
Fot. archiwum
Prokurator Okręgowy w Świdnicy skierował akt oskarżenia przeciwko 34–letniemu Damianowi D., mieszkańcowi podwałbrzyskiej miejscowości, zarzucając mu, że w 2011 roku za pośrednictwem portalu www.otomoto.pl wyłudził oraz usiłował wyłudzić od 168 osób łącznie ponad 400 tysięcy złotych tytułem zaliczek w związku z oferowaniem do sprzedaży samochodów, którymi w rzeczywistości nie dysponował.

W toku śledztwa ustalono, że oskarżony do popełnienia przestępstw wykorzystał także inne osoby, często znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej w ten sposób, że nakłonił je do założenia rachunków bankowych, na które wpływały pieniądze wpłacane przez pokrzywdzonych tytułem zaliczek na poczet kupna pojazdów. Pieniądze były następnie pobierane z kont przez oskarżonego.

Damian D. oferując do sprzedaży samochody podszywał się pod przedstawicieli komisów samochodowych legalnie funkcjonujących na lokalnym rynku. W swoim przestępczym procederze korzystał z komputera oraz Internetu zalogowanego na inną osobę na terenie Świebodzic – jak ustalono w toku śledztwa była to kuzynka jego żony.

W dniu 23 stycznia 2012r. Damian D. został zatrzymany przez policję. W zajmowanym przez niego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli dwa komputery. Na dyskach ujawniono ślady wyszukiwań w serwisie otomoto.pl, zdjęcia samochodów i ich wnętrz.

Damian D. na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd. Aktualnie nadal przebywa w zakładzie karnym z powodu odbywania kary pozbawienia wolności orzeczonej w innej sprawie

Oskarżony był już w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa oszustwa, odbywał kary pozbawienia wolności. Z tego powodu w niniejszym postępowaniu Damian D. odpowiada w warunkach powrotu do przestępstwa (w warunkach recydywy).

Oskarżonemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego w Świdnicy.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group