Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 696
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Sprawdź stan trzeźwości

Sobota, 4 maja 2024, 7:52
Aktualizacja: 12:53
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Sprawdź stan trzeźwości
Fot. KPP Świdnica
Wydawałoby się, że nawet niewielką ilość wypitego dzień wcześniej alkoholu nasz organizm „strawi” przez noc. Uczucie trzeźwości może być jednak złudne, a konsekwencje kierowania pojazdem mechanicznym po alkoholu tragiczne w skutkach. Zanim popełnisz ten błąd, sprawdź, czy na pewno jesteś w stanie umożliwiającym prowadzenie pojazdów. Wystarczy przyjść do najbliższej komendy Policji i wykonać bezpłatne badanie.

W Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, w Komisariacie Policji w Strzegomiu oraz Posterunku Policji w Marcinowicach znajdują się ogólnodostępne samoobsługowe alkomaty.

Każdy może przyjść do jednostki i sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie. Warto skorzystać z tego urządzenia, zwłaszcza w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy już możemy wsiąść za kierownicę.

Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik - dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już usiąść za kierownicą pojazdu.

Badanie oczywiście jest bezpłatne.

Jeśli alkomat podczas badania wykaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu w organizmie, wówczas kierowca prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Jeśli natomiast alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5‰ alkoholu w organizmie, to stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178a§1 KK.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group