Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 826
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sprawdź zanim zaparkujesz

Sobota, 2 marca 2013, 10:24
Autor: red.
Świdnica: Sprawdź zanim zaparkujesz
Fot. użyczone
Teoretycznie każdy, kto posiada prawo jazdy powinien znać i stosować się do przepisów ruchu drogowego. Jak widać na terenie naszego miasta różnie z tym bywa, szczególnie w temacie parkowania pojazdów.

Świdnicka Straż Miejska wielokrotnie apelowała o rozsądek w tym względzie. Parkujemy swoje pojazdy dosłownie wszędzie, począwszy od miejsc oznaczonych znakami zakazu po miejsca gdzie obowiązują zasady ogólne. Ale z zasady mamy racjonalne wytłumaczenia typu „ja tylko na chwilkę …, po chleb, do bankomatu itp.” W takich sytuacjach interweniujący strażnik traktowany jest jak intruz, który nie może przyjąć do swojej wiadomość takich wyjaśnień i „czepia się … zamiast reagować na zgoła inne zagrożenia i to w stosunku do innych a nie mnie, który tylko na chwilę”. W takich sytuacjach niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji takiego postępowania i nie chodzi tu o mandat. Coraz częściej Straż Miejska w Świdnicy otrzymuje zgłoszenia o zastawionych przejazdach, wjazdach bądź wyjazdach do posesji gdzie to sami zgłaszający zbulwersowani są tym, że w ten sposób są ubezwłasnowolnieni. A co w przypadku natychmiastowej potrzeby wyjazdu np. z chorym dzieckiem czy też przyjazdu służb ratowniczych?

Tylko w ostatnim tygodniu odnotowano dwa takie zdarzenia, warte wyeksponowania, gdzie to parkując swój pojazd kierujący w ogóle nie wzięli pod uwagę tego czy tak zaparkowany samochód i w ten sposób jest prawidłowy i czy czasem komuś to nie przeszkadza.

23 lutego patrol Straży Miejskiej interweniował na ul. Franciszkańskiej w stosunku do kierującego, który zaparkował swój pojazd bezpośrednio na przejściu dla pieszych, pomimo czytelnego oznakowania pionowego i pomocniczego ( poziomego tzw. zebra ). Za to wykroczenie na kierującego nałożono mandat karny w wysokości 100 zł. Następny ale zgoła odmienny przypadek miał miejsce 26 lutego na ul. Leśnej. Otóż bezpośrednio na drodze dojazdowej do SOR szpitala Latawiec niefrasobliwy kierowca skutecznie uniemożliwił przejazd karetek. Takie nierozsądne działanie skończyło się nałożeniem na kierującego grzywny w postaci mandatu karnego 100 zł.

Na koniec jeszcze raz Straż Miejska w Świdnicy apeluje do kierowców by wzięli pod uwagę wszystkie okoliczności w jakich w danej chwili się znajdują i co ważne gdzie parkują!

(Straż Miejska w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group