Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1537
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrza: Sprawdzają powietrze

Czwartek, 4 lutego 2021, 13:53
Autor: red
Kostrza: Sprawdzają powietrze
Fot. UM Strzegom
Ważny pomiar powietrza w Kostrzy.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Departament Monitoringu Środowiska, Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska we Wrocławiu po długich staraniach gminy Strzegom w styczniu 2021 r., na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kostrzy, uruchomił stację pomiarową jakości powietrza, która będzie działać w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska.
Stacja została ustawiona w Kostrzy ze względu na dużą ilość zakładów wydobywczych i przeróbczych. W Kostrzy codzienne życie mieszkańców jest utrudnione przez zapylenie, które można obserwować podczas prac zakładów.

Z informacji uzyskanych z Departamentu Ochrony Środowiska wynika, że w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska w sieci pomiarów jakości powietrza funkcjonuje ogółem ok. 270 stacji pomiarowych, w tym w województwie dolnośląskim działa 28 stacji (automatycznych i manualnych). Gęstość sieci pomiarowej jest uzależniona od stężenia zanieczyszczeń w powietrzu oraz liczby mieszkańców województwa.

Dane z pomiarów automatycznych dostępne są na mapie Bieżących danych pomiarowych Portalu Jakość Powietrza Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska:
http://powietrze.gios.gov.pl/ oraz na stronie: http://powietrze.wroclaw.pios.gov.pl/

Szybki dostęp do bieżących danych pomiarowych z automatycznych stacji monitoringu powietrza umożliwia również darmowa aplikacja GIOŚ na urządzenia mobilne "Jakość powietrza w Polsce".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group