Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sprawdzali swoją wiedzę o ruchu drogowym

Poniedziałek, 1 maja 2017, 13:51
Aktualizacja: 14:58
Autor: red
Świdnica: Sprawdzali swoją wiedzę o ruchu drogowym
Fot. KPP Świdnica
Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w turnieju „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, zorganizowanym wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy. Z rywalizacji zwycięsko wyszła reprezentacja miejscowej Szkoły Podstawowej nr 6, tym samym kwalifikując się do etapu wojewódzkiego.

Turniej „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Wczoraj, tj. 26 kwietnia, w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, rywalizowali reprezentanci „podstawówek”.

Uczniów czterech szkół z terenu Świdnicy oraz Strzegomia którzy brali udział w konkursie, przywitał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom.Adam Jacek Pilch oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego naszej jednostki – asp. sztab. Mariusz Smok.

Zawodnicy mieli do rozwiązania test składający się z 25 pytań, każde zawierało 4 odpowiedzi, wśród których oczywiście tylko jedna była poprawna.

Z rywalizacji, w której sprawdzano wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się rowerem, czy pierwszej pomocy, zwycięsko wyszła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

Wszystkie drużyny na koniec otrzymały odblaskowe opaski, maskotki Komisarza Lwa oraz podziękowania za udział w turnieju, zwycięskiej reprezentacji natomiast dodatkowo wręczono dyplomy za zajęcie pierwszego miejsca.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy wygrywając lokalną rywalizację konkursu, zakwalifikowali się tym samym do etapu wojewódzkiego. Odbędzie się on już 6 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Wałbrzychu.

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy była także doskonałą okazją do poznania „od środka” tutejszej jednostki. Najmłodsi zwiedzili zatem świdnicką komendę, zapoznając się z pracą poszczególnych wydziałów. Dowiedzieli się chociażby na czym polega służba na stanowisku oficera dyżurnego, czy w jaki sposób i przy użyciu jakich narzędzi technicy kryminalistyki zabezpieczają ślady.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group