Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sprawdzili swoją wiedzę – gościliśmy z aparatem u szóstoklasistów z SP 4

Wtorek, 5 kwietnia 2011, 13:51
Aktualizacja: 19:52
Autor: GrA
Świdnica: Sprawdzili swoją wiedzę – gościliśmy z aparatem u szóstoklasistów z SP 4
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdniccy szóstoklasiści mogą już odetchnąć. Za sobą mają pierwszy poważny egzamin. Efekty sześcioletniej nauki w szkole podstawowej sprawdzili dziś podczas testów szóstoklasistów.

Punktualnie o godzinie 9.00 dziś w świdnickich podstawówkach uczniowie ostatnich klas przystąpili do pierwszego, tak ważnego egzaminu. Nie obyło się więc bez nerwów. –Tradycyjnie uczniowie byli zdenerwowani i bardzo przejęci – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy Alicja Karol.

Na rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań sprawdzających wiedzę humanistyczną, przyrodniczą i matematyczną uczniowie mieli godzinę czasu. – Egzamin w naszej szkole przebiegł bardzo sprawnie – dodaje Alicja Karol.

Testy nie mają większego wpływu na dalszą edukację świdnickich szóstoklasistów. Nie ma możliwości, by ktoś go nie zaliczył. Wystarczyło tylko do testu przystąpić.- Przystąpienie do testu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. W naszym mieście wyniki nie mają jednak wpływu na to, do jakiego gimnazjum następnie dostanie się dziecko, ponieważ obowiązuje rejonizacja – wyjaśnia Alicja Karol.

Na wyniki testów młodzi świdniczanie będą musieli poczekać do końca maja. W naszej fotogalerii zdjęcia ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group