Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 780
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sprawozdanie Rock Przeciw AIDS 2011

Wtorek, 6 grudnia 2011, 18:41
Aktualizacja: 18:49
Autor: RED
Świdnica: Sprawozdanie Rock Przeciw AIDS 2011
Fot. MDK
„Rock przeciw AIDS” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, im. Mieczysława Kozara– Słobódzkiego, w ramach obchodów „ Światowego Dnia Walki z AIDS”

W dniu 1 grudnia 2011, w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy przeprowadził imprezę „Rock przeciw AIDS”, która była podsumowaniem szeregu profilaktycznych działań. Współorganizatorem tegorocznej edycji był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Starostwo Powiatowe. Działanie zrealizowane zostało w ramach Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2011. W realizacji imprezy współdziałały z naszą placówką takie instytucje jak: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, Zarząd Rejonowy PCK w Świdnicy oraz świdnickie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Finał imprezy rozpoczął się 1 grudnia 2011 o godz. 16.40 happeningiem na Pl. Grunwaldzkim przed wejściem do klubu „ Bolko”, podczas którego uczestnicy (przedstawiciele RAM –Rady Aktywnej Młodzieży z MDK, uczniowie ZS nr 1 w Świdnicy, uczniowie ZS nr 3 w Świdnicy, młodzież świdnickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozwiesili transparenty z własnoręcznie wykonanymi napisami informującymi o Międzynarodowym Dniu Walki z AIDS) rozdawali przechodniom białe balony z namalowaną czerwoną wstążeczką, przypinali czerwone wstążeczki - symbol solidarności z ludźmi chorymi na AIDS, rozdawali ulotki.

Następnie uczestnicy happeningu owinęli się czerwoną wstęgą (100 m) by później ją rozwinąć i zademonstrować swoją solidarność z ludźmi chorymi na AIDS. Następnie młodzież wraz z wstęgą weszła do Klubu „ Bolko”, gdzie w sali widowiskowej mogła obejrzeć wystawę plakatów pt.„Wiedza ratuje życie-zrób test na HIV”, i przeczytać utwory poetyckie, nagrodzone w konkursie literackim pt. „ Wiedza ratuje życie zrób test na HIV”.
O godz. 17.00 rozpoczął się koncert zespołów rockowych : SERAPHS INFAMY, FALLENiGHT, RAN OVER CAT, RAYNE. W koncercie jako gwiazda wieczoru wystąpił Jarosław Wajk –były wokalista zespołu ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY

W przerwie koncertu odbyło się podsumowanie konkursów plastycznego i literackiego. Laureaci tych konkursów otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Do konkursu literackiego przystąpiło 30 uczestników. Jury w składzie: Teresa Cora- polonistka, Barbara Świętek-Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Anna Skwarzyńska- Powiatowa Stacja SANEPID. W konkursie zostali nagrodzeni: Klaudia Zawisza III LO, Piotr Samborski III LO, Karol Moczulski I LO w Świdnicy, Dorota Szuman ZS nr 1, Marcin Panuś III LO w Świdnicy, Wojciech Sydor III LO, Magdalena Stachurska ZS nr 1, Damian Mendel III LO, Marta Misiura ZS nr 1, Justyna Bodnar III LO, Anna Szydłowska ZS nr 1.

W konkursie plastycznym wzięło udział 50 plakatów. Jury w składzie: Barbara Świętek- Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Anna Skwarzyńska- Powiatowa Stacja SANEPID w Świdnicy. Joanna Walerowicz –zastępca dyrektora MDK. W konkursie zostali nagrodzeni: Joanna Błaszczyk III LO, Mateusz Grzelak SGR przy ZSE, Marta Wysoczańska II LO, Beata Kulej SGR przy ZSE, Jolanta Klęsk ZSE, Martyna Nowak ZSE, Przemysław Sygut ZSE, Julita Teper ZSE, Dorota Diakowska ZSE, Wioletta Frank w Świdnicy, Łukasz Kaźmierczyk ZSE.

W trakcie koncertu odbywała się prezentacja multimedialna. Prezentowane były również spoty ogólnopolskiej kampanii „Zrób test na HIV ”.

Wśród uczestników rozdano ankiety badające poziom wiedzy na temat HIV?AIDS. Na zakończenie imprezy spośród prawidłowo wypełnionych ankiet wylosowano ankiety, których autorzy otrzymali nagrody( płyty lub książki).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group