Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Sprzątają groby

Czwartek, 31 października 2019, 15:06
Autor: red
Żarów: Sprzątają groby
Fot. UM Żarów
O porządek na cmentarzu w Żarowie tuż przed Świętem Zmarłych zadbali uczniowie żarowskiego Zespołu Szkół.

Pracowicie zbierali liście, wyrywali chwasty, grabili, czyścili pomniki, a na uporządkowanych grobach zapalili znicze. Akcję sprzątania cmentarza zorganizowały Teresa Kuszczak oraz Kinga Bujak z Zespołu Szkół w Żarowie.

– W piątek, 25 października, w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, jak również włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, uczniowie klasy IIT Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego udali się na cmentarz w Żarowie, aby posprzątać zaniedbane i zapomniane mogiły. Wolontariusze pełni zapału zabrali się do porządkowania zaniedbanych grobów, a na koniec zapalili znicze jako symbol naszej pamięci o zmarłych. Sprzątając groby, uczniowie zrozumieli, jak ważna jest troska o miejsce pochówku, szczególnie wtedy, kiedy najbliżsi z ważnych powodów nie są w stanie się o nie zatroszczyć. Była to na pewno lekcja szacunku i pamięci dla tych, którzy odeszli – mówią Teresa Kuszczak oraz Kinga Bujak z Zespołu Szkół w Żarowie.

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas zadumy, modlitwy, czas pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Tuż przed tym świętem wiele osób sprząta mogiły swoich bliskich. Niestety, zdarzają się też groby, na które z różnych powodów nikt nie przychodzi …

Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni z dobrze spełnionego obowiązku wrócili do szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group