Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Sprzątali w Olszanach

Wtorek, 20 września 2022, 7:28
Autor: red
Olszany: Sprzątali w Olszanach
Fot. UM Strzegom
16 września br. wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Olszanach wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątanie Świata".

W tym roku akcja organizowana była pod hasłem: "Wszystkie śmieci są nasze!". Jej organizatorzy zachęcali do wspólnego sprzątania i uświadomienia sobie, że tylko od nas zależy, czy nasza planeta stanie się jak zmięta, zniszczona kula papieru z wyblakłymi plamami, czy jednak uda nam się chronić nasze środowisko naturalne przed czarną i ponurą wizją.

Przed akcją została przeprowadzona pedagogizacja uczniów na temat bezpieczeństwa w trakcie zbierania śmieci. Dzieci zostały zaopatrzone w rękawice oraz worki do selektywnej zbiórki śmieci przez gminę Strzegom. Uczniowie z klas młodszych zadbali o teren wokół szkoły. Pozostali uczniowie po otrzymaniu odpowiednich środków wyruszyli w różne strony Olszan, aby przyczynić się do wzrostu czystości naszej wsi. Akcja "Sprzątania świata" organizowana jest z inicjatywy "CLEAN UP THE WORD" z siedzibą w Australii, której koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Kampania przyczyniła się nie tylko do uprzątnięcia najbliższej okolicy, ale również do wzrostu świadomości ekologicznej uczniów oraz kształtowania zachowań zmierzających do utrzymania w czystości swojego otoczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group