Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 825
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Sprzątanie Świata 2017

Środa, 30 sierpnia 2017, 11:52
Aktualizacja: 11:54
Autor: red
Strzegom: Sprzątanie Świata 2017
Fot. organizatorzy
Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Strzegom do wzięcia udziału w dorocznej akcji "Sprzątania Świata", której inicjatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Akcja "Sprzątanie Świata" stała się trwałym elementem działań na rzecz Ziemi w większości polskich miejscowości. W tym roku akcja przebiega pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce".

Celem sprzątania świata jest nie tylko bezpośrednie działanie na rzecz ochrony środowiska, ale przede wszystkim rozpowszechnianie nowego stylu życia. Akcja pomaga nam uświadomić sobie, że nasze codzienne życie ma wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako "śmieci" i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Ukazywać także będziemy korzyści z Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska. Co roku w do akcji przyłącza się kilka milionów wolontariuszy - dołącz i Ty!

Wobec powyższego zachęcamy do zorganizowania akcji na swoim terenie, przyległym bezpośrednio lub innym i wzięcia w niej udziału.

W przypadku przystąpienia do tegorocznej edycji kampanii "Sprzątanie Świata" informujemy, że worki oraz rękawice dla uczestników akcji będzie można odebrać w dniach 11-14.09.2017 r. w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi /pokój 26, I piętro/.

Prosimy o złożenie informacji o podjętych działaniach (terenach wybranych do sprzątania) w terminie do dnia 22.09.2017 r., oraz dostarczenie materiałów zdjęciowych z przeprowadzonej akcji sprzątania, które zostaną umieszczone na stronie internetowej gminy Strzegom oraz zostaną wykorzystane przy opracowywaniu Raportu 2017 przez Fundację Nasza Ziemia.

Prosimy również o ustalenie z Zakładem Usług Komunalnych w Strzegomiu, Działem Oczyszczania, tel. 74 8551-051, harmonogramu odbioru odpadów zgromadzonych w czasie akcji "Sprzątanie Świata".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group