Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: „Sprzątanie świata 2017” w Olszanach

Poniedziałek, 18 września 2017, 7:07
Aktualizacja: 12:08
Autor: red
Olszany: „Sprzątanie świata 2017” w Olszanach
Fot. UM Strzegom
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach wraz z opiekunami po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, będącej częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World.

Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: „Nie ma śmieci - są surowce!”, a jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. W bieżącym roku szkolnym w sprzątaniu okolicy szkoły oraz terenu wsi Olszany zaangażowani byli uczniowie klas I-VII szkoły podstawowej.

O godz. 8.15 uczestnicy akcji zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia, wyruszyli spod budynku szkoły i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im rejonu.

Mimo pochmurnej pogody, uczestnikom akcji nie brakowało chęci do włączenia się w akcje i zebrania sześciu worków śmieci, które następnie zostały złożone we wcześniej ustalonych punktach odbioru odpadów.

Uczniowie zakończyli akcję około godz. 10.00 z poczuciem satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz środowiska. Ze względu na swój jednorazowy charakter impreza miała znaczenie symboliczne, bez wątpienia jednak pozwoliła obudzić refleksję nad stanem naturalnego środowiska i przysłużyła się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.

Koordynatorzy przedsięwzięcia dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group