Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sprzeciw wobec przemocy

Poniedziałek, 18 grudnia 2023, 15:02
Autor: red
Świdnica: Sprzeciw wobec przemocy
Fot. UM Świdnica
Chłopaki ze Świdnicy przeciwko przemocy wobec dziewczyn.

Świdnica co roku aktywnie włącza się w kampanię „Białej wstążki” - jest to największa na świecie kampania społeczna mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Mężczyźni przypinają do swoich ubrań białą wstążkę, zobowiązując się w ten sposób, że nigdy nie będą stosowali ani akceptowali wobec nich przemocy.

W tym roku w Świdnicy oprócz białych wstążek, mężczyźni nosić będą niebieskie skarpetki z napisem: „Kocham, lubię, szanuję, nie biję”.

- Jeśli chcesz dołączyć do grupy chłopaków, którzy noszą się na czasie, zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, po wyjątkowe skarpety. Jeśli nie będzie padał deszcz, można je będzie zdjąć z PoMocnej choinki, będziemy je zawieszać codziennie o godz. 8.00 i 15.00. A jeśli będzie deszczowa pogoda, to zapraszamy do holu ośrodka przy ul. Franciszkańskiej 7 – mówi Violetta Kalin, dyrektor MOPS w Świdnicy.

Zachęcamy także do zrobienia zdjęć i filmików ze świdnickimi skarpetami, które można następnie opublikować na Facebooku PoMocna Świdnica w komentarzach pod filmikiem dotyczącym akcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group