Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 660
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Granica: Sprzęt do pierwszej pomocy

Piątek, 18 listopada 2022, 13:08
Autor: red
Granica: Sprzęt do pierwszej pomocy
Fot. UM Strzegom
Z wielką radością informujemy, że jednostka OSP w Granicy została wyposażona w sprzęt do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprzęt szkoleniowy.

Zakup został zrealizowany dzięki grantowi przyznanemu w ramach programu "WzMOCnij swoje otoczenie", organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Nowy sprzęt składa się z defibrylatora AED wraz z kapsułą zamontowaną na remizie OSP w miejscu ogólnie dostępnym, defibrylatora AED przeznaczonego jako wyposażenie pojazdu ratowniczo-gaśniczego, defibrylatora AED szkoleniowego oraz zestawu multimedialnego (laptop, projektor, drukarka).

Pozyskany sprzęt pozwolił przeprowadzić szkolenia dla strażaków oraz mieszkańców z zakresu ratowania życia. Każda osoba uczestnicząca w kursie nabyła wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prowadzenia RKO z użyciem defibrylatora AED.

Montaż urządzenia AED oraz szkolenie to ważne kroki podjęte w celu podniesienia bezpieczeństwa naszej lokalnej społeczności!
Program "WzMOCnij swoje otoczenie" to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek - np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group