Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 576
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sprzęt ratowniczy dla ochotniczych straży pożarnych

Wiadomości: Jaworzyna Śląska
Środa, 2 maja 2018, 9:20
Aktualizacja: 11:22
Autor: red
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W ostatnich latach infrastruktura jednostek ochrony przeciwpożarowej w gminie Jaworzyna Śląska uległa zdecydowanej poprawie.

Udało się zakończyć budowę remizy w Jaworzynie Śląskiej oraz przeprowadzić remonty i termomodernizacje kilku obiektów strażackich. Także w zakresie wyposażenia w sprzęt sporo zmieniło się na lepsze. Zakupiono i wymieniono auta strażackie na nowe lub nowsze. Zdecydowanie zwiększyła się również ilość sprzętu używanego w akcjach ratowniczych.

Niebawem jednostki wzbogacą się o kolejną partię nowoczesnego wyposażenia specjalistycznego. Będzie to możliwe, dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku gminy o wsparcie do Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Autor programu – Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, mając na uwadze realną pomoc dla ofiar wypadków postanowił objąć programem Ochotnicze Straże Pożarne w całej Polsce. Bo to właśnie strażacy z OSP często są pierwsi na miejscu wypadków drogowych i to od ich natychmiastowej pomocy zależy życie ofiar. Niosą pomoc z wielkim oddaniem, a często z narażeniem własnego życia.

Gmina na wsparcie jednostek ochotniczych straży pożarnych otrzymała dotację w wysokości 112 431,23 zł, co umożliwi na zakup sporej ilości sprzętu pomocnego, a czasami nawet niezbędnego w prowadzeniu akcji ratujących życie i zdrowie ofiar wypadków. Do gminy trafią m.in.: defibrylatory, agregaty prądotwórcze, torby ratownicze, zestaw do cięcia pedałów, pilarka spalinowa, najaśnica i inne. Sprzęt ten, zgodnie z rekomendacją dotującego zawartą w umowie zostanie rozdysponowany w pomiędzy wszystkie sześć jednostek w gminie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group