Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1232
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Sprzęt ratujący

Środa, 23 grudnia 2020, 11:25
Autor: red
Świebodzice: Sprzęt ratujący
Fot. UM Świebodzice
W II edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie” Gmina Świebodzice zgłosiła zapotrzebowanie na ratujące życie defibrylatory AED. Dzięki przekazanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi, odbyło się szkolenie z obsługi urządzenia, a sprzęt został zamontowany w 4 punktach na terenie gminy.

Gmina Świebodzice zgłosiła projekt pn. „WzMOCnij Pierwszą Pomoc w Gminie Świebodzice” w ramach II edycji programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”, wnioskując o grant na zakup 4 defibrylatorów oraz przeprowadzenie szkolenia z ich obsługi.

Projekt został wybrany jako jeden z ponad 100 zwycięskich inicjatyw z całej Polski i otrzymał grant w wysokości 20 tysięcy złotych.
W połowie grudnia projekt został zrealizowany - odbyło się szkolenie z obsługi urządzeń dla osób z instytucji gdzie trafił sprzęt. Następnie skrzynki, w których umieszczono mające ratować życie defibrylatory AED, zamontowano w czterech wyznaczonych wcześniej miejscach w mieście: w Ratuszu Miejskim, siedzibie Straży Miejskiej, w budynku Wodnego Centrum Rekreacji oraz w Miejskim Ośrodku Zdrowia.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Świebodzice PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Mikułowa-Świebodzice. Celem projektu jest zapewnienie niezawodnego wyprowadzenia mocy z Elektrowni Turów po rozbudowie jej o nowy blok o mocy 480 MW oraz poprawa pewności zasilania obszarów południowo-zachodniej części Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, a szczególnie największego odbiorcy na tym obszarze – Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi (KGHM).

Szczegółowe informacje o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronie internetowej programu, pod adresem: www.wzmocnijotoczenie.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group