Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1139
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Srebrna mapa rozwoju

Poniedziałek, 11 grudnia 2023, 13:05
Aktualizacja: Wtorek, 12 grudnia 2023, 10:06
Autor: red
Świebodzice: Srebrna mapa rozwoju
Fot. UM Świebodzice
W Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbyło się wyjątkowe spotkanie dotyczące projektu pn. „SMS–Srebrna Mapa Rozwoju”, którego realizacją zajęła się Fundacja Centrum Edukacji Gerontologicznej.

W piątek (8 grudnia) w Sali MDK zespół projektu w składzie: Marta Prucnal (nieobecna ze względów osobistych) i Olga Oskierko- Zarząd Fundacji CEG oraz Przewodnicząca Dolnośląskiej Społecznej Rady Senioralnej dr Bogna Bartosz, Ilona Zakowicz, Anna Jarosińska zorganizowały konferencję finalizującą działania.

W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni Goście m.in.: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula oraz Seniorzy i Edukatorzy.

Na wstępie Olga Oskierko sedecznie wszystkich przywitała i oddala głos Burmistrzowi Miasta, który również wszystkich powitał, a następnie wyraził słowa uznania dla przedsięwzięcia, którego finału ma zaszczyt być gościem.

Podczas wydarzenia miał premierę specjalny podręcznik, który jest owocem kilkumiesięcznej pracy zespołu pt. „Przewodnik po dobrym czasie”, autorstwa Bogny Bartosz i Ilony Zakowicz. Publikacja jest odpowiedzią na potrzebę edukatorów, pracujących z osobami dojrzałymi.

W przedsięwzięciu wzięło udział blisko 60 osób: seniorów i edukatorów, a prowadzone były na terenie powiatów: świdnickiego, dzierżoniowskiego, jaworskiego, wrocławskiego i jeleniogórskiego. Dzięki przedsięwzięciu przetestowano autorski zestaw warsztatów dla seniorów.

Podczas spotkania omówione zostały dotychczasowe działa Fundacji, a także przeprowadzone zostały wykłady, pokazy i warsztaty przez ekspertów w dziedzinie gerontologii.

W przedsięwzięciu wzięło udział około 60 osób – zarówno seniorów, jak i ich edukatorów. Prowadzone było ono na ternie powiatów: świdnickiego, dzierżoniowskiego, jaworskiego, wrocławskiego i jeleniogórskiego.

Projekt sfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group