Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 565
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Srednusha zagra w Świdnicy

Czwartek, 26 sierpnia 2021, 13:23
Autor: red
Świdnica: Srednusha zagra w Świdnicy
Fot. organizatorzy
Srednusha czerpie inspiracje z wielu kultur: bułgarskiej, serbskiej, białoruskiej a nawet bliskowschodniej. Grupę tworzą artyści ze Świdnicy i innych miejsc Dolnego Śląska. Muzyczne spotkanie z nimi już 4 września w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Zespół założyli instrumentaliści znani m.in z zespołu Tantua: Witold Kowaliszyn (cymbały strunowe/flety karpackie/duduk ormiański), Paweł Cychowski (śpiew/gitara akustyczna), Artur Korzekwa (cajon/stopa/przeszkadzajki). Połączyli siły z muzykiem Filharmonii Sudeckiej, Darkiem Piechowiakiem (puzon/trąbka) oraz wszechstronną artystką, badaczką kultur i wulkanem energii Olą Knaś (śpiew/akordeon).

Sami tak piszą o sobie: "Srednusha to bratnie dusze, które szukają jedności w różnorodności. W swojej idei próbują zjednoczyć różne kultury muzyczne, czasem oddalone od siebie tysiącami kilometrów. Muzyka tradycyjna to dla zespołu nie tylko inspiracja, ale przede wszystkim medium spotkania. Każda dusza z zespołu doświadcza i wyraża pieśń w inny sposób. W tej różnorodności dźwięki dusz wibrują w jednym wspólnym głosie, w jednym wspólnym „tu i teraz"."

We współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury nagrali w zeszłym roku "spotkanie muzyczne", którego zapis audio i wideo dostępny jest on-line w serwisach streamingowych. Była to namiastka koncertu, którego w pełni będzie można doświadczyć już 4 września o godzinie 21:00 w sali teatralnej ŚOK.

Szczegóły oraz sprzedaż biletów dostępne na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: https://www.sok.com.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group