Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Stacje naprawcze

Sobota, 24 kwietnia 2021, 7:37
Autor: red
Żarów: Stacje naprawcze
Fot. UM Żarów
Dwie stacje naprawcze dla rowerów stanęły w Żarowie. To kolejny etap projektu Żarowerowy, za którym stoi gmina Żarów i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Pod koniec marca na terenie Żarowa zostały zainstalowane stojaki na rowery. Stanęły one przy budynku Urzędu Miejskiego, targowisku miejskim oraz boisku sportowym „Orlik” . Teraz przyszedł czas na stacje naprawcze dla rowerów. Od kilku lat obserwujemy wzrost rowerzystów na polskich drogach. Rower w sezonie staje się jednym z najpopularniejszych środków transportu. Dojeżdżamy nim do pracy, wyruszamy na weekendowe wycieczki. Często zdarza się, że podczas jazdy nasz jednoślad ulega awarii. I tu z pomocną dłonią, a w zasadzie z pomocną stacją napraw rowerów przychodzi Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
- Od wtorku, 20 kwietnia usterki w rowerach będzie można usunąć przy dwóch stacjach naprawczych. Urządzenia zostały wyposażone w najważniejsze klucze, wkrętaki, łyżki do opon, ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Korzystając ze stacji rower można umieścić na specjalnych wspornikach, co pozwala na pełny ruch korbą – mówi Tomasz Pietrzyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i dodaje - Pomocny okaże się również QR CODE znajdujący się na froncie stacji, który umożliwia skorzystanie z publikacji internetowych zawierających instrukcje napraw usterek rowerowych. Stacje naprawcze znajdują się przy wejściu głównym na żarowską pływalnię i targowisku miejskim.

Kolejnym etapem projektu Żarowerowy, nad którym pracuje Gminne Centrum Kultury i Sportu będzie stworzenie interaktywnej mapy wycieczek rowerowych po gminie Żarów. GCKiS chce w ten sposób zachęcić mieszkańców gminy do odwiedzenia okolicznych miejscowości, poznania ich historii, a dodatkowo z takiej wycieczki będzie można wrócić z pamiątką. Jeśli tylko obostrzenia zostaną złagodzone, Gminne Centrum Kultury i Sportu zaprosi żarowskich cyklistów na oficjalne otwarcie sezonu rowerowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group