Świdnica: Stal lepsza od AKS–u

Poniedziałek, 3 maja 2010, 22:31
Aktualizacja: 22:43
Autor: M.Rodziewicz
W meczu 22. kolejki ligi okręgowej spotkały się zespoły będące blisko siebie w tabeli, co gwarantowało dobre widowisko. Świdniczanie wygrali 4:2.

Pierwsze minuty spotkania to wyrównana gra z wymianą piłki w środku pola. Drużyna AKS-u również stwarzała sobie dobre sytuacje, a w 28.minucie jedną z nich zamieniła na bramkę za sprawą strzału Siemińskiego. Kolejny świetny mecz w zespole Stali rozgrywał Budny, który na prawej stronie nie miał najmniejszych problemów ze strzegomskimi obrońcami. W 37. minucie po kolejnym rajdzie i przepięknym strzale z bocznej strefy boiska zdobył dającą remis. Jednak AKS dość szybko odpowiedział na bramkę Budnego i tuż przed końcem pierwszej połowy goście prowadzili 2:1 po skutecznej dobitce Siemińskiego.

Drugą część spotkania nasi zawodnicy zaczęli z kilkoma zmianami. Pawela oraz Mateja zastąpili Piotrowskiego i Strzałę. Już w 50. minucie świetnej sytuacji nie wykorzystał wprowadzony Mateja, który strzelając głową nie trafił do bramki z kilku metrów. Budny nadal grał świetnie. To głównie dzięki jego dynamicznej akcji, minięciu trzech obrońców i dokładnemu podaniu Waligóra mógł doprowadzić do remisu w 55. minucie. Piłkarze ze Strzegomia przez ostanie pół godziny nie stworzyli zbyt wielu dobrych sytuacji, co wykorzystali świdniczanie. W 63 minucie prowadzenie naszej drużynie dał Mateja, który w sytuacji ”jeden na jeden” minął bramkarza przyjezdnych i zdobył swoją dziewiątą bramkę w tym sezonie. Na 10 minut przed końcem nasza drużyna podwyższa wynik; bramkę zdobył Osienienko. Strzegom próbował jeszcze zmienić wynik, ale rozpaczliwe strzały z daleka na niewiele się zdały, a Stal „wzbogaciła” się o kolejne 3 punkty.

1.Janikowski Tomasz,2.Strzała Maciej ( kontuzja), Mateja Igor, 3. Piotrowski Patryk (Pawela Sebastian), 4.Tyndel Ryszard, 5.Pasiewicz Jakub 6. Kowalewski Przemysław,7. Dec Jakub, 8. Nerka Patryk, 9. Budny Paweł, 10.Osienienko Przemysław ( Rybarczyk Damian),11. Waligóra Paweł (Furmankiewicz Wojciech)