Stal Świdnica rozbija przedostatnią Spartę Ziębice

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 17 kwietnia 2011, 17:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 19:35
Wicelider tabeli piłkarskiej klasy okręgowej Stal Świdnica wygrała pewnie w wymiarze 4:0 z piętnastą w całej stawce Spartą Ziębice. Dzięki porażce AKS–u Strzegom w meczu przeciwko ekipie Gromu Witków strata świdniczan do lidera zmalała do pięciu punktów.

Obie ekipy podchodziły do tego meczu w zupełnie innych nastrojach, piłkarze "Stalówki" szukali okazji do rehabilitacji za ubiegłotygodniową porażkę z Iskrą Jaszkowa Dolna, natomiast rywale z Ziębic byli podbudowani zwycięstwem z liderem AKS-em Strzegom. Tak czy inaczej zdecydowanym faworytem tej konfrontacji byli świdniczanie. Pierwsza połowa, słaba w naszym wykonaniu zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron w 49 min. worek z bramkami otworzył Szokało. 2 minuty później było już 2:0 dla gospodarzy po trafieniu Miki. Kolejne bramki padły w ostatnich 10 minutach meczu, a ich autorami byli Kiełbowicz i znów Szokało.

Stal Świdnica - Sparta Ziębice 4:0 (0:0)

Stal: Jóźwiak, R. Oleksy (74’ Sikora), T. Oleksy, Piotrowski (45’ Kołakowski), Kiełbowicz, Rogowski, K. Młocek, Madziała, Krenczyk (53’ Czernicki), Mika, Bylica (45’ Szokało)