Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Stan wojenny w Kasprowiczu

Niedziela, 16 grudnia 2012, 15:41
Aktualizacja: 15:42
Autor: red.
Świdnica: Stan wojenny w Kasprowiczu
Fot. użyczone
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy pod opieką Patrycjusza Malickiego przeprowadzili w piątek (dzień po 13 grudnia) żywą lekcję historii Polski. Już przed ósmą rano zostały rozdane wchodzącym kartki żywnościowe oraz przepustki na pobyt w Kasprowiczu.

Na pierwszej godzinie lekcyjnej przez szkolny radiowęzeł usłyszeliśmy przemówienie gen. Jaruzelskiego, ogłaszającego wprowadzenie w naszym kraju stanu wojennego. Dało się słyszeć wycie syren. Na kasprowiczowskich korytarzach pojawiły się także obwieszczenia Rady Państwa informujące o tym wydarzeniu. Inscenizacje odbywały się również w trakcie lekcji. Do klas wchodzili aktorzy przebrani za funkcjonariuszy ZOMO oraz MO i legitymowali uczniów. Ci, którzy nie mieli przy sobie swoich przepustek, byli zabierani do wystylizowanego pokoju przesłuchań w podziemiach I LO. Tam „złą śledczą” genialnie zagrała Ada Sokołowska, która swoim aktorstwem i charakteryzacją zrobiła wrażenie na wszystkich wychodzących z jej gabinetu.

Nauczyciele także wspaniale zaangażowali się w zabawę i brali udział w atrakcjach zorganizowanych w ramach zabawy. Przyłączyły się także osoby nieprzebrane w mundury funkcjonariuszy MO i SB, które zorganizowały opozycję i wykrzykiwały hasła solidarnościowe oraz rzucały papierowymi kulkami w funkcjonariuszy bezpieczeństwa oraz rysowali znaki opozycjonistów na ścianach. Efekt był wspaniały, zabawa przypominała prawdziwe starcia z milicją za czasów PRL-u.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group