Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wilków: Stanica już otwarta

Poniedziałek, 15 stycznia 2024, 7:35
Aktualizacja: 11:36
Autor: red
Wilków: Stanica już otwarta
Fot. Gmina Świdnica
Już służy mieszkańcom Wilkowa, a niebawem zalety nowoczesnego obiektu docenią cykliści. Pierwsza stanica rowerowa w gminie Świdnica została uroczyście oddana do użytku. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz z zastępcą wójta Bartłomiejem Strózikiem, przewodniczącą Rady Gminy Świdnica Reginą Adamską, wykonawcą inwestycji Emilem Laskowskim, kierownikiem działu Inwestycji i Infrastruktury Technicznej Katarzyną Miłkowska oraz mieszkańcami Wilkowa.

- To miejsce powstało specjalnie z myślą o rowerzystach. W stanicy będzie można nie tylko odpocząć, ale też skorzystać ze stacji ładowania rowerów elektrycznych. W jej otoczeniu jest m.in. wiata i plac zabaw. Budynek stanicy rowerowej wykorzystywany będzie jako jeden z nowoprojektowanych punktów turystyczno-biwakowych rozlokowanych na terenie gminy Świdnica. Korzystać z niego będą mogli także turyści piesi i rowerowi odwiedzający naszą gminę jako zaplecze higieniczno-sanitarne, miejsce przygotowania posiłku oraz punkt ładowania rowerów elektrycznych – podkreślali wspólnie wójt gminy Teresa Mazurek wraz z zastępcą wójta Bartłomiejem Strózikiem.

Uroczyste otwarcie obiektu było doskonałą okazją aby docenić trud i społeczną pracę Pani Janiny Lisowskiej. Mieszkanka Wilkowa od wielu krzewi dobre wzorce wśród lokalnej społeczności, sprzątając nie tylko swoje obejście wzdłuż drogi powiatowej ale i przylegający do drogi chodnik. Gdyby tak każdy mieszkaniec naszej gminy jak Pani Janina dbał o porządek wokół swoich nieruchomości to z pewnością nie mielibyśmy problemu z utrzymaniem czystości i porządku w naszych wsiach – mówiła z uznaniem wójt gminy Teresa Mazurek, wręczając Pani Janinie okolicznościowy dyplom i kosz upominkowy. Słowa uznania, tym razem ze strony prezesa zarządu firmy EMBUD Sp. z o.o. - Emila Laskowskiego powędrowały do Pani Doroty Kohler za społeczny nadzór przy realizacji inwestycji. Pani Dorota otrzymała pierwszy w historii tej firmy Certyfikat Społecznego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Spotkanie noworoczne w Wilkowie uświetnił występ muzyczny zespołu Pszennowskie Trele oraz solistek Julii Duźniak i Rózy Madej.

Koszt stanicy wraz z wyposażeniem to ponad 2 mln złotych. Zadanie inwestycyjne zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych kwotą 1 505 000,00 zł. Warto podkreślić, że w gminie Świdnica ponad 6,7 mln złotych rządowej pomocy przeznaczamy na rozbudowę infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy, w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych (RFIL). W efekcie powstanie 5 stanic rowerowych (w Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie), przystań kajakowa, kładka pieszo-rowerowa, 2 singletracki i pumptrack.

Stanica Wilków - dane
🚲Kubatura: 975,00m3
🚲Powierzchnia zabudowy: 157,40m2
🚲Powierzchnia użytkowa:132,52m2
🚲Wysokość: 6,80m
🚲Długość: 18,24m
🚲Szerokość: 8,90m
🚲Liczba kondygnacji: 1
🚲POWIERZCHNIA PARKINGU (nawierzchnia szutrowa) 325,85m2

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group