Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 853
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Stanowisko Gminy Świebodzice w sprawie katastrofy budowlanej na terenie dawnej Sileny

Poniedziałek, 12 marca 2012, 11:16
Aktualizacja: 11:18
Autor: red
Świebodzice: Stanowisko Gminy Świebodzice w sprawie katastrofy budowlanej na terenie dawnej Sileny
Fot. użyczone archiwum
W związku z piątkowymi wydarzeniami na terenie dawnych zakładów lniarskich Silena, władze samorządowe Świebodzic będą domagać się podjęcia ostatecznych decyzji w sprawie obiektów, które zagrażają zdrowiu i życiu ludzi. Pomoc w rozwiązaniu zaogniającej się sytuacji zadeklarowała poseł RP, pani Anna Zalewska.

- Porzucony i niezabezpieczony teren Sileny to poważny problem społeczny, a prawo własności w tym przypadku stało się dla nas wszystkich prawdziwym przekleństwem – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – Samorząd ma ograniczone możliwości w rozwiązaniu tego złożonego problemu, dlatego szukamy sojuszników i będziemy wykorzystywać każdą z możliwych dróg prawnych, by Silena przestała zagrażać bezpieczeństwu ludzi.
Przypomnijmy, że świebodzicki samorząd powiadamiał na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie wszystkie instytucje, które mogą podjąć jakiekolwiek decyzje w sprawie pozostałości po Silenie – m. in. sąd, prokuraturę, a także inspektorat nadzoru budowlanego. Ten ostatni wydał w ubiegłym roku nakaz rozbiórki obiektów. Sąd odrzucił wniosek gminy o ogłoszenie upadłości spółki. Z kolei śledztwo prowadzone w ubiegłym roku przez prokuraturę zostało umorzone.

Obiekty dawnej Sileny nadal są własnością spółki Eurolen, której właściciele porzucili obiekt, nie regulując swoich należności, nie zabezpieczając terenu.
Obecnie nie ma z nimi kontaktu. Sąd ustanowił nad nieruchomością kuratora oraz zarządcę majątku, którzy zarządzają terenem i odpowiadają za jego zabezpieczenie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group